Európa Liga: Dnyipro – Sevilla a döntőben

2015.05.15 - 08:42

Öt olasz klubcsapat került be a legjobb tizenhat közé a labdarúgó Európa Ligában, de egy sem jutott el a fináléig.

A Torino, az AS Roma és az Inter után ugyanis a Fiorentina és a Napoli is kiesett, utóbbiak a sorozat elődöntője után búcsúztak.

A Fiorentina csütörtökön csak a csodában bízhatott a múlt heti sevillai 3–0-s vereség után, viszont a Sevilla tett róla, hogy az olasz gárdának a reménye is hamar elfogyjon: Bacca és Daniel Carrico góljaival ugyanis a 27. percben már 2–0-ra vezetett a címvédő csapata, innen pedig már nem tudott felállni Vincenzo Montella vezetőedző legénysége.

A másik olasz csapat a hazai 1–1 után szakadó esőben játszott Kijevben, a Dnyipro ellen. A lelkesen játszó ukránok a második félidő elején Seleznyov góljával szereztek vezetést, majd tartani tudták az 1–0-t a végéig, amely elég volt ahhoz, hogy történelmük során először játszhassanak nemzetközi kupasorozatban döntőt.

A finálét május 27-én rendezik a varsói Narodowy Stadionban. Az EL 2009 óta íródó történelmében a Sevilla lehet az első címvédő.

Európa Liga, elődöntő, visszavágó

Fiorentina – Sevilla 0–2 (Bacca 22. perc, Daniel Carrico 27.; továbbjutott: a Sevilla, 5–0-s összesítéssel, kettős győzelemmel)

Dnyipro – Napoli 1–0 (Seleznyov 58.; tj.: a Dnyipro, 2–1-es összesítéssel).