Európa Liga: csak a Pandurii Tg. Jiu jutott tovább

2013.08.30 - 13:28

A labdarúgó Európa Liga rájátszásának visszavágóján egyik romániai klubcsapat sem kapott ki, viszont ez csak a Pandurii Tg. Jiunak volt elég, hogy a végén a csoportkörbe jutást ünnepelje.

Történelme első európai kupaszereplésében a csoportkörig menetelt a Pandurii Tg. Jiu labdarúgócsapata: a hazai 1–0-s vereség után Cristian Pustai edző tanítványai Portugáliában, hosszabbításban győzték le 2–0-ra a Bragát az Európa Liga rájátszásának visszavágó mérkőzésén. A csütörtöki vendéglátók egyébként a múlt heti idegenbeli siker után hátradőlve várhatták a hazai meccset, ezt elismerte a találkozó végén Jesualdo Ferreira, a Braga edzője is. „A Pandurii erősebb volt csütörtökön, mint amire számítottunk, sokkal jobban játszottak, mint Romániában. Nagyon fájó ez búcsú” – mondta a szakvezető.

„Ez egy hatalmas siker a csapatunknak. Hittünk, hogy sikerülhet győzni. A szélekről, a jó beadásokkal sikerült pánikot kelteni az ellenfél védelmében. Túlteljesítettünk, nagyon nehéz hónapok várnak ránk, de ez egy szép álom, és megteszünk mindent, hogy helyt álljunk a hazai és nemzetközi szinten is” – mondta örömittasan Pustai, aki legutóbb a Szászmedgyesi Gaz Metannal jutott az EL rájátszásáig, de akkor elbukták a továbbjutást a szebeniek.

A portugáliai találkozón egyébként a „pandúrok” már a 15. percben vezetést szereztek, Buleică védőjét megkerülve fejelte a labdát Eduardo kapujába. A hazaiak csak a második félidőben jutottak el a veszélyesebb helyzetekig, de nem sikerült bevenniük honfitársuk, Mingote kapuját. A kétszer tizenöt perces ráadásban fáradni látszottak a románok és magukra húzták az ellenfelüket, de hősiesen kivédekezték a támadásokat. A 117. percben aztán Ciucur megadta a kegyelemdöfést, egy kapáslövéssel betalált a portugál kapujába, amely elég volt a továbbjutáshoz.

Csütörtök délután egyébként az Astra Giurgiu volt az első romániai klubcsapat, amely pályára lépett az EL–visszavágókban. Daniel Isăilă edző tanítványai az izraeli 2–0-s vereség után fogadták Piatra Neamţon a Maccabi Haifát. Az eső áztatta pályán inkább sárdagasztáshoz hasonlított a meccs, de Gămannak sikerült betalálnia Saranov kapujába. Azonban a szünet előtt az ifjabbik Silviu Lung hatalmasat hibázott egy ártatlannak tűnő, éles szögből a kapura csavart labdánál, ugyanis az Astra hálóőre elengedte a lasztit, így az izraeliek egyenlíteni tudtak. Több már nem született, a Maccabi kivédekezte a meccs hátralevő részét, így továbbjutottak az EL csoportkörében.

A Petrolul Ploieşti telt ház előtt fogadta a walesi Swansea csapatát, bár az első, britanniai találkozón 5–1-re győzött az Angol Ligakupa–győztes együttes, így a románok továbbjutási esélye nagyon kevés volt. A „sárga farkasok” így is pokoli hangulatot varázsoltak az Ilie Oană Stadionba. A jó iramú mérkőzésen viszont a 74. percig kellett várni az első találatra, amikor Guilherme mesteri passza után Priso maradt ziccerbe és „kivégezte” Tremmelt. A ploieşti–i öröm viszont fél percet sem tartott, ugyanis a középkezdés után a britek egyenlítettek Lamah révén. A hazai szurkolók valószínűleg nem is látták a vendégek gólját, ugyanis még akkor is énekeltek és buzdították kedvenceiket. A vége előtt Hamza is betalált, de mindez nagyon kevés volt a továbbjutáshoz, viszont a Petrolul szépen búcsúzott az EL–től, hiszen a csapat példásan küzdött, a szurkolók pedig csillagos tízest érdemelnek.

Európa Liga, rájátszás, visszavágó

Astra Giurgiu – Maccabi Haifa 1–1 (Găman 27. perc, illetve Rayo 34.). Továbbjutott: a Maccabi 3–1-es összesítéssel

Petrolul Ploieşti – Swanesea 2–1 (Priso 73., Hamza 83., illetve Lamah 74.; kiállítva: Britton – 87. perc, Swansea). Továbbjutott: a Swansea 6–3-as összesítéssel

Braga – Pandurii Tg. Jiu 0–2 (hosszabbításban; Buleică 15., Ciucur 117.). Továbbjutott: a Pandurii, 2–1-es összesítéssel.