Újabb nagyszerű didaktikai eszközök érkeztek a nagykárolyi Kalazanci Szent József Gimnáziumba. A felszerelés egy nyertes projekt eredménye, nyilatkozta Kocsis Aliz, az intézmény vezetője.
Tavaly májusban készítették azt a pályázatot, mely révén újabb korszerű és modern didaktikai eszközökkel gazdagodott az iskola, magyarázta lapunknak Kocsis Aliz, a nagykárolyi Kalazanci Szent József Gimnázium igazgatónője. A nagykárolyi felekezeti iskola vezetője elmondta, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-nél pályáztak, s a magyar állam támogatását felhasználva interaktív táblákkal szerelték fel iskolájuk több termét, valamint új, leginkább számítástechnikai eszközöket is sikerült beszerezniük.
„Nagy örömünkre szolgál, hogy sikerült nyernünk a pályázatunkkal, s hogy ezáltal immár használatba is vehettük azokat az interaktív táblákat, melyekkel a diákjaink még alaposabb képzését segíthetjük elő. Intézményünk számára a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. kiírása révén 5 millió forint értékben vásárolhattunk számítástechnikai felszereléseket. A tavalyi sikeres pályázatunkkal már sikerült is megvalósítani az elképzelést, megtörténtek a beszerzések. 5 millió forinttal támogatta iskolánkat a magyar kormány, ezt az összeget számítástechnikai felszerelések vásárlására használhattuk fel. Hét tanteremben a legmodernebb, úgynevezett interaktív táblák segítik elő a tanítás folyamatát, melyekhez társulnak projektorok is, illetve tizenkét laptoppal is gazdagodott intézményünk” — fejtette ki Kocsis Aliz igazgatónő. Az intézmény vezetője arról is beszélt, hogy a felszerelések a középiskolai osztályok diákjainak munkáját segítik, de igyekeztek úgy elosztani az eszközöket, hogy azok a szaktermekben kapjanak helyet. Az iskola szakemberei által készített pályázat elsődleges célja az volt, hogy a nagykárolyi líceum számítástechnikai bázisát fejlesszék. Mint ismeretes, a tavalyi évben a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. kiemelt figyelmet fordított a szakoktatás fejlesztésére, ezért pályázhatott a nagykárolyi iskola is mint szakoktatást végző, biztosító tanintézmény, hiszen az intézményben működik a közélelmezés-turisztika szakág.
„Nem ez az első alkalom, hogy pályáztunk, s nagyon örülök annak, hogy lehetősége van egy-egy tanintézménynek arra, hogy pályázati forrásokból fejlődjön tovább. Külön öröm számunkra, hogy Magyarország kormánya is támogatja az itteni, az erdélyi magyar tannyelvű oktatás ügyét” — fejtette ki Kocsis Aliz.