Semmissé nyilvánította a főtanfelügyelők, főtanfelügyelő-helyettesek és a pedagógusházak igazgatóinak kiértékelését a tanügyminisztérium, sőt, fegyelmi kivizsgálást is indított az ügyben – tájékoztat a minisztérium közleménye.
Az oktatási tárca közleményéből kiderül: a miniszter ellenőrző testülete február 20-a és 23-a között vizsgálta meg, hogy az előírt módszertan tiszteletben tartásával zajlik-e a főtanfelügyelők, főtanfelügyelő-helyettesek és pedagógusház-igazgatók menedzseri tevékenységének kiértékelése. Az ellenőrzés során súlyos szabálytalanságokra derült fény egyrészt a kiértékelés folyamatában, másrészt annak végeredményében.
Az ellenőrző testület többek közt a következő szabálytalanságokat állapította meg: nem az előírásnak megfelelő típusnyomtatványokat használtak a kiértékeléshez; a nyomtatványokból hiányzott az a rész, amelyben a kérdéses személynek önmaga tevékenységét kell értékelnie; egyes kitöltött nyomtatványokon hibásan adták össze a pontszámokat, ezért hibás végeredmény jött ki. A szaktárca közleménye emlékeztet, hogy ezen pontszámok alapján dől el, hogy a kiértékelés alanyai megőrzik-e vezető funkciójukat vagy távozniuk kell-e az intézmény éléről.
Akadt olyan romániai megye, ahol arra az abszurd helyzetre is volt példa, hogy egy kiértékelt vezetőnek a pontszáma meghaladta a maximális 100-at, más esetekben a Pedagógusok Háza igazgatójának tevékenységét a valóságban nem értékelte ki az ezzel megbízott bizottság, hanem átvette egy korábbi kiértékelés eredményeit.
Kallós Zoltán Szatmár megyei főtanfelügyelő-helyettes elmondta, hogy tudomása szerint Szatmár megyében nem történtek efféle szabálytalanságok, viszont mivel a felülvizsgálat érvénytelen lett, vélhetően minden megyében meg kell majd ismételni.