Belföld

Erőteljes felmelegedés váltja a hideget

2025.04.08 - 05:30
A következő két hét első felében alacsony hőmérsékleti értékekre, április 12-től húsvétig azonban erőteljes felmelegedésre, 21-22 fokos nappali maximumokra van kilátás.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat április 7-20. közötti időszakra vonatkozó előrejelzése szerint a Bánságban és Körösvidéken április 11-ig a hétfői 5-6 Celsius-fokról fokozatosan 8-12 fokra emelkedik a nappali csúcshőmérsékletek regionális átlaga, éjszakánként pedig mínusz 4 fokig süllyed a hőmérséklet. Április 13-tól húsvétig tartó felmelegedés következik, a nappali csúcshőmérsékleti átlagok elérik a 19-22 fokot, és éjszaka sem lesz 8 foknál hidegebb. Ezen a héten elszórtan lehet gyenge esőkre számítani, április 15-től pedig nő a csapadékhullás valószínűsége a régiókban.

Erdélyben április 11-ig rendkívül hideg lesz az idő, a nappali csúcshőmérsékletek átlaga 4-6 fok között, az éjszakai minimumoké mínusz 6 és mínusz 2 fok között alakul. Április 12-től húsvétig erőteljes felmelegedés várható, a nappali csúcsok 18-20 fok között, az éjszakai minimumok 3-6 fok között váltakoznak. Ezen a héten elszórtan lehet gyenge esőkre számítani, április 16-tól pedig nő a csapadékhullás valószínűsége a régióban.

A hegyekben ezen a héten péntekig a sokéves átlagnál hidegebb lesz az idő, nappal legfeljebb mínusz 2 fokig melegszik fel a levegő, éjszaka pedig mínusz 10 fokra is számítani lehet. Április 12-től felmelegedés következik, a nappali csúcshőmérsékletek átlaga 10-12 fok körül, az éjszakai minimumoké 3-4 fok körük alakul. Hegyvidéken a két hét alatt magas lesz a csapadékhullás valószínűsége. 

Hírszerkesztő

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Szatmár megye

Érkezik a kánikula első hulláma

Fokozatosan melegszik az idő, a hétvégén fog tetőzni a meleg, 31 – 32 fok lesz a vasárnapi maximum.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.