Erős versenyekre hangoltak Fehérváron

2022.04.12 - 15:28

Az Alba Carolina Kupa névre keresztelt viadalon tizenöt hazai egyesült közel 400 karatékája vett részt, akik egyéni kata, egyéni kumite és a formagyakorlatok csapatversenyében mérkőztek meg egymással.
Nyesti Csaba (5. Dan) mesteredző kíséretében az Okinawa SK 20 versenyzője utazott a Maros-parti városba, köztük hét speciális igényű sportoló volt – 4 arany-,7 ezüst- és 21 bronzérem volt a végső mérleg.
„A verseny nem volt annyira nehéz, mint egy országos bajnokság. De valahol újra el kell kezdeni, ismét bele kell rázódni, hozzá kell szokni ismét a hangulathoz. Ez a torna nagyon jó ráhangolás volt arra, ami ezután fog következni, hiszen a nehéz megmérettetések ezután következnek, de reméljük, hogy ott is sikerül helyt állnunk” – mondta Nyesti Csaba.

Karate: Román Kupát nyert Vancsa és Bălăcescu, Roman bronzot

Közel volt a dobogóhoz Irina Pop és David Lupişcă is.

Karate: harmadik világbajnoki címét szerezte Daiana Vancsa

Florin Curileac edző szatmárnémeti tanítványa javított tavalyi eredményén.

Karate: tízéves a megyei sportegyesület, gálát tartottak Lázáriban

Százhetven különböző korú és szintű karatés tett övvizsgát június elején Lázáriban. A tízéves Szatmári Karate Egyesület ünnepelte a jubileumi évfordulót, ennek sportolói elismerésekben részesültek, díjakat, ajándékokat kaptak.