Erős mezőny Primavera Winter Cup tornán

2016.02.23 - 10:47

A Gheorghe Ene Emléktorna elnevezésű korosztályos bajnokság három megye legjobbja szerepelt az elmúlt hétvégén a szatmárnémeti focisuli által rendezett korosztályos megmérettetésen.

Korosztályos megyei bajnokcsapatok részvételévez zajlott a Szatmárnémeti Primavera SK focisuli által rendezett Primavera Winter Cup teremlabdarúgó-torna. Az elmúlt hétvégén a szatmárnémeti Traian Vuia-Unio Műszaki Líceum udvarán levő sportteremben Szilágy, Kolozs és Szatmár megye legjobb korosztályos együttesei is pályára léptek, de Kolozs, Máramaros és Arad megyéből is érkeztek erős csapatok. Így az egész napos tornán kiélezett meccseket játszottak a 9 éves legények, a torna végén pedig a Gheorghe Ene Emléktorna korosztályos bajnokság országos döntőse, a Zilahi Atletic legénysége ünnepelhetett.

A fináléban egyébként három csapat játszott egymás ellen. A 12 csapatos torna három csoportgyőztese éppen a fentebb említett megyei bajnokok voltak: a Szatmárnémeti Primavera, a Zilahi Atletic és a Kolozsvári Sporting. Dorin Țuțuraș edző legényei 1–1-es döntetlent játszottak a zilahiakkal, majd 2–1-re kaptak ki a kolozsváriaktól, így a harmadik helyen zártak, míg a szilágysági együttes (amelyet az FC Olimpia egykori játékosa, Claudiu Cornaci irányít) a Kolozs megyeiek elleni 2–1-es döntetlennel zárt az első pozícióban.