Erős csapatokkal játszottak Miskolcon

2015.01.26 - 12:00

A magyar élvonal középmezőnyéhez tartozó csapat, illetve másodosztályos éllovas volt az ellenfél a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapatának a miskolci felkészülési torna első két meccsén, a helyosztón pedig harmadosztályos együttest vertek.

Valós erőfelmérés volt a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapatának az elmúlt hétvégi, miskolci 7. Avas Kupa felkészülési torna, ugyanis Nicolae Istrate edző legénysége rutinos magyarországi együttesekkel mérkőzött.

Szombaton, az első csoportmeccsen a magyar élvonal 7. helyezettje, a Mezőkövesdi KC volt az ellenfél, a magyarországi együttes 37–22 arányban győzött. A VSK ezt követően két óra pihenőt kapott, így kissé fáradtan álltak ki a második meccsre, a másodosztály nyugati csoportjának éllovasa Váci KSE ellen. A Pest megyei együttes 40–31-re győzött, így a szatmáriak az 5. helyért mérkőztek vasárnap, míg a Vác a döntőig menetelt, amelyet meg is nyert, 36–28 arányban győzve a Nyír–Flop–Holding Nyíregyháza (NB1/B, keleti csoport, 3. hely) ellen.

A helyosztón a magyar harmadosztály északkeleti csoportjának az éllovasa, a VKK Nyírbátor volt az ellenfél, ezt a mérkőzést 35–27-re nyerte a VSK, amely így az 5. pozícióban zárta a megmérettetést.

„Én nagyon örülök annak, hogy részt vehettünk ezen a tornán, ugyanis nagyon erős csapatokkal játszhattunk, így igazán felmérhettem, hogy hol állunk. Ezek voltak az idei első felkészülési mérkőzéseink, és mindent összevetve, elégedett vagyok. Az eredmény kevésbé, a játék minősége viszont annál inkább érdekelt. Szerintem a fiúk tisztesen helyt álltak, de van mit dolgozni még a tavaszi rajtig” – értékelt Istrate.

A román másodosztályos bajnokság február 14-én folytatódik az első visszavágó fordulóval. A VSK a szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben fogadja majd a Kolozsvári CSU csapatát, és itt eldőlhet a B–csoport harmadik helyének a sorsa, ugyanis a kincses város együttesének csupán két pont az előnye a szatmáriakkal szemben. Addig az Istrate–csapat legalább öt felkészülési mérkőzést fog játszani: szerdán 10 órától a Nagybányai Academia de Handbal Minaur (A–osztály, B–csoport, 9. hely), jövő kedden pedig a Nagyváradi VSK (A–osztály, B–csoport, 2. hely) lesz az ellenfél, február 8-án pedig egy nyírbátori négycsapatos tornán játszanak a szatmári legények.

Felkészülési mérkőzéseken

Szatmárnémeti VSK – Mezőkövesdi KC 22–37 (9–22).

Szatmári gólszerzők: Oláh 6 gól, Pop 5, Ungar 3, Clipea 3, Morar 3, Mureşan 1, Santeiu 1.

Váci KSE – Szatmárnémeti VSK 40–31 (21–15).

Szatmári gólszerzők: Varga 5 gól, Oláh 5, Cristescu 4, Mureşan 4, Pop 3, Udriştioiu 3, Mateş 2, Clipea 2, Morar 2, Ungar 1.

VKK Nyírbátor – Szatmárnémeti VSK 27–35 (11–13).

Szatmári gólszerzők: Oláh 6, Udriştioiu 6, Clipea 5, Morar 4, Mateş 3, Varga 3, Pop 3, Ungar 2, Mureşan 2, Cristescu 1.

Kapusok: Cioroiu, Pogyină, Cutoi.