Éremeső a Szatmár megyei atlétáknak

2013.05.14 - 17:02

Huszonegy éremmel tértek haza a Szatmár megyei atléták az elmúlt hétvégén rendezett versenyekről.

Kolozsváron két megmérettetést szerveztek: az erdélyi megyék atlétáit felsorakoztató verseny után az Atlétika Világnapja alkalmával rendezett próbákon három korosztályban álltak rajthoz szatmárnémeti és nagykárolyi sportolók. Ugyanebből az alkalomból szerveztek versenyt Tiszaújvárosban is, ahol a Szatmárnémeti Sportlíceum atlétája, Fischer Márk (edző: Marius Glodean) az első helyen zárt a junior III-as korosztály súlylökői között 14,40 méteres dobással.

A kolozsvári emlékversenyen Casian Oros (Szatmárnémeti LPS – Szatmárnémeti SK; edző: Radu Achim) 400 méter gátfutásban zárt az első helyen, míg világnap alkalmával rendezett megmérettetésen, a junior II-es korosztályban Szemák Dániel a 110 méter gátfutásban, majd a magasugrásban is az első helyen zárt. A gyerek I korosztály megmérettetésén Eduard Pirui (LPS–SK; Achim) a súlylökők között bizonyult a legjobbnak, Denis Ţicle (Nagykárolyi Elméleti Líceum SK; edző: Florin Turcu) a gerelyhajítók versenyét nyerte meg.