Szatmárnémeti

EREDMÉNYEINK ÉS TERVEINK

2020.09.16 - 13:16

Az eddigi legnagyobb fejlesztési időszak volt az oktatásban

  • Bölcsődék: az utóbbi négy évben 130 új bölcsődei helyet hoztunk létre, az idei költségvetésből újabb bölcsődét nyitunk. Augusztusban két új bölcsőde készült el, ezzel újabb 60 gyermeknek biztosítva nevelési lehetőséget.

  • 48 tanintézmény finanszírozását biztosítjuk, évente 3,5 millió lejt költöttünk felszerelésekre: oktatási segédeszközökre, épületfelújításra. A fejlesztések ebben az évben is folytatódnak: 2020-ban az eddigi legnagyobb összeget, több mint 19 millió lejt fordítunk az oktatási intézmények fejlesztésére. Valamennyi épületünket folyamatosan karbantartjuk, biztosítjuk a felszerelésüket modern, elsősorban informatikai eszközökkel.

  • 3 oktatási intézmény teljes körű felújítására írtunk alá szerződést: a Kölcsey Ferenc Főgimnázium tagóvodája, a 7-es számú napköziotthon, ahol már elkezdődtek a munkálatok, valamint a Constantin Brâncuşi Faipari Líceum.

  • Új épületszárnyat kapott a Johann Ettinger Német Líceum, megújult a Kölcsey Ferenc Főgimnázium, a Guliver óvoda és a Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum.

  • Oktatási intézményeinket a gyerekek biztonsága érdekében tűzvédelmi riasztóval, füstérzékelőkkel és térfigyelő kamerarendszerrel láttuk el.

  • Multifunkcionális sportpályákat építettünk a Mihai Eminescu és a Doamna Stanca Főgimnáziumban, a George Emil Palade Élelmiszeripari Líceumban, az Octavian Goga Általános Iskolában, a Rákóczi Ferenc Általános Iskolában és a Constantin Brâncoveanu Általános Iskolában.

  • 2017-től 75%-kal növeltük az ösztöndíjak értékét több mint 1200 diáknak, akik jogosultak voltak az anyagi támogatásra, 2020-ban pedig megdupláztuk az anyagi támogatásra jogosult tanulók számát: 3289 diák kapott ösztöndíjat.

  • A koronavírus terjedésének megelőzése érdekében az iskolákba és óvodákba fertőtlenítőszereket vásároltunk. 2020 májusában 661 táblagépet vásároltunk, amelyekkel a hátrányos helyzetű családok gyermekeinek az oktatásához járulunk hozzá.

A 2016 és 2020 közötti időszak elsősorban az azt megelőző mandátum elvesztegetett idejének a bepótolásáról szólt. A következő időszakban az előző négy évben lefektetett alapokra kell építenünk, be kell fejeznünk az elkezdett projekteket, amelyek Szatmárnémeti látványos fejlődését idézik majd elő.

  1. Folytatjuk az elkezdett beruházásokat: az utcák, járdák, parkok és zöldövezetek korszerűsítését. Az európai uniós projektjeink kivitelezése elkezdődött vagy hamarosan elkezdődik, a tömegközlekedés és a közszolgáltatások fejlesztése sem állhat le. Idővel a város minden része és minden terület sorra kerül. A következő négy évben minden fejlesztésre költött 100 euróból 70 európai uniós finanszírozású lesz.


  2. Nagy beruházások beindítása: sportcsarnok és tanuszoda építése, a Sárerdő környékének szabadidőparkká történő alakítása és egyéb, brüsszeli forrásokból finanszírozott nagy értékű beruházások.


  3. Egy olyan várost akarunk építeni, amelyikben mindenki otthon érzi magát, amelyikbe megéri hazatérni. Egy barátságos, multikulturális, élettel teli város kialakítása a célunk.

2020–2024 között is folytatjuk az oktatási rendszer korszerűsítését: fejlesztjük az oktatási hálózatot. Igyekszünk minél jobb körülményeket biztosítani az iskolákban, mert ezáltal a jövőbe fektetünk. Csak így tovább, Szatmárnémeti! (X)