Belföld

Erdélyben viharok, a déli országrészben kánikula várható a meteorológusok szerint

2021.08.11 - 08:50

A meteorológusok szerint a nap folyamán nagy meleg, helyenként kánikula várható a délnyugati és déli országrészben, a hőmérséklet-páratartalom index kiterjedt térségekben meghaladja majd a kritikus 80 egységet. A hőmérséklet csúcsértéke 34 és 37 Celsius-fok között váltakozik. A kellemetlen hőérzet a délnyugati régióban a következő napokban is megmarad.

A sárga jelzésű hőségriasztás Bukarest mellett a következő megyéket érinti: Argeş, Brăila, Buzău, Călăraşi, Krassó-Szörény, Konstanca, Dâmboviţa, Dolj, Gorj, Giurgiu, Ialomiţa, Mehedinţi, Olt, Prahova, Tulcea, Temes, Teleorman és Vâlcea.

Moldvában és Máramarosban szerdán 13 órától 23 óráig sárga jelzésű viharriasztás lesz érvényben. Az érintett régiókban heves széllökésektől és villámlásoktól kísért, helyenként felhőszakadás jellegű záporok és jégeső várható. A lehulló csapadékmennyiség elérheti a 25-40 litert négyzetméterenként.

A viharriasztás a következő megyéket érinti: Bákó, Beszterce-Naszód, Botoşani, Buzău, Kovászna, Hargita, Iaşi, Máramaros, Maros, Neamţ, Prahova, Suceava és Vrancea. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Tovább fokozódik a meleg!

Tizenegy erdélyi megyére másodfokú hőségriadó van érvényben pénteken, de az ország többi részében sem fázik senki.
Szatmárnémeti

Párakapuk és csobogók: működnek a kánikula-enyhítők

Helyükre kerültek Szatmárnémetiben a párakapuk, megkapták a revíziót az ivókutak, működik már mind.
Szatmárnémeti

Elsősegélynyújtó pontok nyílnak Szatmáron a kánikula idején

A hőségriadó idején a lakosság kényelmét és biztonságát szem előtt tartva légkondicionált elsősegélynyújtó és hűsölőpontokat nyit meg a város több pontján Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatala.