Nagykároly

Erasmus Napokat tartottak a Nagykárolyi Elméleti Líceumban

Az Erasmus Napok keretében szervezett események keretében a fenntartható fejlődésről is tárgyaltak a Nagykárolyi Elméleti Líceum diákjai (Fotó: SZFÚ)
2021.10.30 - 10:57
Az #ErasmusDays 2021, azaz a 2021-es Erasmus Napok jegyében a Nagykárolyi Elméleti Líceum Erasmus+ programban részt vevő csapata egy sor tevékenységet szervezett a „Covid 19-től az Agenda 2030-ig – Senkit nem hagyunk hátra” elnevezésű, a 2020–2022-es pályázati időszakban készített projektje apropóján.

Az iskolában megszervezett alkalmon az elméletis diákoknak lehetőségük nyílt megismerkedni az Erasmus+ program Európai Unión belül szervezett projektjeinek működésével, eredményeivel és hatásaival. Mivel a nagykárolyi tanintézmény már több Erasmus-projektet is nyert, így nem volt ismeretlen ez a terep a diákok és a koordinátorként tevékenykedő pedagógusok számára. Amint azt Menţiu Gabriella földrajztanárnő elmondta, az Elméleti Líceum immár ötödik alkalommal volt részese a nemzetközi szinten is elismert programsorozatnak.

Az Erasmus Napok keretében szervezett események középpontjában az Erasmus+ 2021–2027 programjának prioritásai álltak: a hátrányos helyzetűek befogadása, a digitális átalakulás, a fenntartható fejlődés, a fiatalok részvétele a döntéshozatalban, valamint a klímaváltozás. Mindezeket tájékoztató előadások és a kiállítások keretein belül mutatták be a projektben részt vevő diákok.
A diákok megosztották egymással az adott témákhoz kapcsolódó információikat. A programok leginkább osztályfőnöki órákon zajlottak, a X. D, a XI. A, a XI. C és a XI. E osztályokban, Borota Adriana, Indrea Viorel tanárok, koordinátorok és a projekt vezetője, Menţiu Gabriella által.

Kiállítással is készültek a tanulók, mely az Expo Odd Agenda 2030 címet viselte, s tematikája révén bemutatták azt a 17 fenntartható fejlődési célt, amit az ENSZ az Agenda 2030 projekten belül fogalmazott meg. Az Agenda 2030 egy globális cselekvési program a fejlesztés területén, univerzális jelleggel, amely elősegíti a fenntartható fejlődés három dimenziója — gazdaság, társadalom, természet — közötti egyensúlyt, és így jelentősen hozzájárul a közvélemény tudatosságának növeléséhez, a politikai akarat növeléséhez és az erőforrások mozgósításához a szegénység elleni globális küzdelem érdekében. A kiállítás az Agenda 2030 célkitűzései közül az 1-es, 2-es, 5-ös és 10-es pontokat bemutató plakátokat tartalmazta, valamint bemutatták még Goraş Mihaela és Kozma Vivien diákok a témához kapcsolódó grafikai munkáit is.

Az #ErasmusDays (Erasmus Napok) projektjének keretében nem csak az Erasmus+ programban résztvevőket akarták megszólítani, hanem mindazokat, akiket érdekel az európai értékek népszerűsítése, illetve érdeklődnek a tanulás minden formája, a közösségi szerepvállalás és az oktatáson keresztül véghezvitt pozitív változás iránt. SZFÚ

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Tanulás szórakozva, természetvédelem játszva

Cél egy olyan generáció formálása, amely tudatában van a környezeti problémáknak.
Szatmárnémeti

Új horizont a házi feladatok világában

Nyűg a házi feladat amióta kitalálták, ennek ellenszerét kereste egy Erasmus+ programba bekapcsolódva a Kölcsey Ferenc Főgimnázium csapata. Az eredmény minden tanár és minden diák számára elérhető, térítésmentesen.
Szatmár megye

ERASMUS+ 2023: Folyómentő Iskolák - az újabb fejezet

Zajlik Az Élet Fája Egyesület Szatmár megyei környezetvédelmi projektje, egymás után jelentik be a folyómentő akció újabb és újabb fázisait a projektvezetők.