Ennyi hibával nem szabad játszani

2017.02.15 - 19:11

Beszámított vereséget könyvelt el Bukaresti CSM-től a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata idehaza: a fővárosiak 24–28-ra győztek a Both Katalin Sportteremben.

Pedig a szerdai bajnoki mérkőzés elején úgy tűnt, hogy talán megfogható a válogatott játékosokkal felálló CSM, ugyanis a görcsös kezdés elsősorban az ő játékukat jellemezte. A 10. percben Campar gólja kettőt tett a két csapat közé (4–2), viszont öt perccel már átvette a vezetést a fővárosi ellenfél (5–6).

Oláh és Morar egymást követő percekben hagytak ki egy-egy hetest, emberhátrányban gólt lőtt a CSM, az emberelőnyt pedig nem tudták kihasználni a fiúk, ráadásul pedig támadásban rengeteg hiba tarkította a szatmáriak játékát. Várady Gyula edző időkérése sem rázta fel a srácokat, a tizenkét perces gólképtelenség pedig eldöntötte a meccset.

6–11 volt az állás, amikor végre Mureșan betalált, majd a szünetig sikerült még egyet faragni a hátrányból (9–13). A szünet után felhúzott kézifékkel játszhattak a fiúk, mert a bukarestiek könnyedén növelték nyolcra a fórt (14–22, 46. perc).

Négy gólra feljött még a VSK, így nem futott bele egy zakóba, az addigi gyenge játékot pedig kompenzálta Morar kínai figurából szerzett találata, illetve Cioroiu és Pogyină egy-egy egész pályás gólja.

A szerdai mérkőzés egyébként egy perces csendes megemlékezéssel kezdődött a kedd este elhunyt Palkó János tiszteletére.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 19. forduló

Szatmárnémeti VSK – Bukaresti CSM 24–28 (9–13).

VSK: Cioroiu 9 védés+1 gól, Pogyină 2 védés+1 gól – Mateș 1 gól, Rogoz 2 (ebből 1 hétméteresből), Morar 5, Bejinariu 1, Mureșan 4, Munea 4, Crăciun, Suciu 2, Avramescu, Campar 2, Olțh 1, Trifunovic, Olar, Stan.

Hétméteresek (megítélt/értékesített): 3/1 – 3/3.

Kétperces kiállítások: 4 perc – 10 perc.

Szöveg és fotók: Pesek Attila