Vidék

Elvették a tasnádiak pontjait

2019.03.02 - 21:23

A ráadás percekben kapott góllal vesztette el első tavaszi bajnoki mérkőzését a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata. Cristian Popa edző alakulata a 7. perctől 10 emberben maradt, mégis mezőnyfölényben játszott, a vezetést is megszerezte.

Nem zárta a szívébe a tasnádi közönség Florin Dan Dreve kolozsvári játékvezetőt, aki amatőr módon nyúlt bele az Unirea idei első mérkőzésébe, és megfosztotta Cristian Popa vezetőedző fiatal legénységét a megérdemelt ponttól.

A Tasnádi Unirea szombat délután hazai pályán, a jobbnak vélt Szászrégeni Avântul ellen játszotta az első tavaszi bajnoki mérkőzést a Liga 3 5. csoportjában. Székely Krisztinán már a 4. percben óriási helyzetbe került, a jobbról átívelt labdát viszont gyengén rúgta meg, így Claudiu Bucin védeni tudott. A meccs kulcsmomentuma azonban három perccel később történt: a kolozsvári játékvezető mérhetetlen szigorral ítélkezett, amikor Andrei Tutuțának három perc alatt, figyelmeztetés nélkül kétszer is sárga lapot orsztott ki. A szászrégeniek színészi alakítása erősen meghatotta Drevét, aki így a 7. percben ki is állította a 19 éves srácot. A folytatásban viszont meglágyult a kolozsvári szíve, és már nem büntette hasonló szigorra a szászrégeniek durva, talpas belépőít. Sőt, a 13. percben Alex Talpoș elfektetésénél is a tasnádit látta hibásnak, így 11-es helyet kifele ítélt szabadrúgást.

Budai Barna Lóránd edző legényei viszont nem tudtak élni a kinálkozó lehetőséggel, sőt, az Unireát jáétkosait még jobban feltüzelte az őket ért igazságtalanság. Székely, Parnău Márk és Raul Silaghi többször is célba vették a Maros megyeiek kapuját, Angelo Cocian és Denis Cubaș pedig folyamatosan nyomás alatt tartotta az ellenfél védelmét a szélen felhozott labdákkal.

Fordulás után teljesen megérdemelten szerzett vezetést a Tasnádi Unirea: egy gyengén hazagurított labdára csapott le Székely, aki elfektette a helyéről kimozduló Bucint, majd az üres kapuba vágta a lasztit (1–0).

A folytatásban a szászrégeniek kiegyenlítették a játékot és negyed órával később az első kaput eltaláló lövésükből az egyenlítést is megszerezték: Florin Truță kapott labdát a védők mögé, és a leshatárról kilépve maradt egyedül Ioan Anișoreac-kal, ziccerben pedig nem hibázhatott (1–1).

Elfogyott erejével a tasnádi legénység. Bucin kapuja előtt már nem tudtak kellően összpontosítani, így a veszélyes helyzetek is lassan elmaradtak. Az idő viszont nagyon lassan telt, az Unirea egyre inkább beszorult a saját térfelére, a ráadás 3. percében pedig egy védelmi hiba megpecsételte a sorsukat: Pótor Dávidról feledkezett meg a hazai védelem, aki ziccerből szerezte meg csapata győzelmét jelentő találatát (1–2).

A mutatott teljesítmény, a lelkes játék alapján a tasnádiak megérdemltek volna egy pontot. Viszont a bajnokságban nem osztanak érdempontokat, így a végén a Maros megyeiek örülhettek annak a három egységnek, amelyre már ők sem számítottak.

Kilenc mérkőzése tartó hazai veretlenségi sorozata szakadt meg az Unireának, viszont az fontos megjegyezni, hogy a szombaton felálló kezdő tizenegy átlagéletkora 21,09 év.

A vereség ellenére a csapat őrzi 9. helyét az 5. csoportban, jövő pénteken Kolozsváron a Sănătatea otthonában játszanak, két hét múlva pedig a Tordai Sticla Arieșult látják vendégül.

Mestermérleg

Cristian Popa érthetően elkeseredve nyilatkozott a találkozó után. Dicsérte legénységét, de ugyanakkor a bírókra is panaszkodott. „Nem érdemeltük meg ezt a vereséget. Ez egy olyan meccs volt, amelyben gyakorlatilag végig emberhátrányban játszottunk. Nem értettem a mai bíráskodást. Mi járhatott a játékvezető fejében, amikor a meccs elején két sárga lapot is könnyedén kioszt. Még jóformán meg sem kezdődött a találkozó, és már kiállították az egyik játékosunkat. De ez van, most szomorúak vagyunk, de az élet megy tovább. A srácok nagyon sokat dolgoztak ma, rengeteget szaladtak, nagyon nehéz dolguk volt emberhátrányban. Nagyon sajnálom, hogy így alakult az eredmény” — mondta a fiatal szakvezető.

Liga 3, 5. csoport, 16. forduló

Tasnádi Unirea – Szászrégeni Avântul 1–2 (0–0).

Gólszerzők: Székely (49. perc), illetve Truță (62.), Pótor (90+3.).

Unirea: Anișoreac – Bălău, Vincze L., Varga, Silaghi (Ziman, 89. perc), Parnău, Cubaș, Székely, Cocian (Suciu, 72.), Tutuța, Talpoș (Călin Pop, 57.). Vezetőedző: Cristian Popa.

Avântul: Bucin – Bugnar, Fl. Pop, Merdariu, Laczkó (Pótor, 46. perc), Luca (Bogățan, 84.), Covaciu, Chirilă (Horváth, 84.), Bujor, Truță, Stavila (Pavel, 69.). Vezetőedző: Budai Barna Lóránd.

Kiállítva: Tutuța (7. perc – Unirea).

Szászmedgyesi Gaz Metan II – Tordai Sticla Arieşul 2–0

Kolozsvári CFR II – Besztercei ACS Unu Fotbal Gloria 2–1

AFC Székelyudvarhely – Dési Unirea 3–2

AFC Szászhermány – Kolozsvári Sănătatea 0–1

ACS Fotbal Comuna Lénárdfalva – Marosvásárhelyi SE 10–0

Radnóti CS – Nagybányai Minaur 0–5