Elveszett a nyomok között Gyenes Mani

2018.01.07 - 08:44

Egy kisebb hiba is elég volt, hogy több percet veszítsen Gyenes Emánuel a Dakar-rali „bemelegítő” szakaszán, Lima és Pisco között. Az első nap után még a 48., de még hátra van tizenhárom nap.

Nem indult a legjobban a szatmárnémeti Gyenes Emánuelnek a Dakar-rali 40. kiírásának a rajtja, ugyanis a nyitó nap végén a 48. helyre volt sorolva 29 perc 09 másodperces idejével. Viszont a szombati nyitányon csak 31 kilométer volt a speciális szakasz, így az időeredmények is igen szorosak voltak. Mani 8 perc 14 másodperccel volt lassabb mint a szakaszgyőztes brit Sam Sunderland (KTM), de a különbség lehetett volna kevesebb is, amennyiben a szatmári motoros nem téved el a nyomok között.

Szombaton, Limából a rajtszámok szerinti fordított sorrendben indultak a versenyzők. A Szatmárnémeti Autonet Motorcycle Team motorosa a 28-as rajtszámot kapta, így meglehetősen későn, közel 160 jármű után indult a speciális szakaszra. „Nagyon sokat veszítettem el azzal, hogy kerestem a helyes utat. Kicsit elvesztem a sok keréknyom között, amit az előttem haladók hagytak. Jó bemelegítés volt az igazi kihívások előtt” — értékelt röviden Mani.

Vasárnap a perui Pisco környékén zajlik a második versenyszakasz. Csupán 12 kilométer az összekötő szakasz, a következő 267 kilométer ugyanis a versenyzésről szól. Nem egyszerű a feladat, hiszen a szervezők „csavartak egyet”, és az autósokat indítják előbb útnak, csak utána következnek a motorkerékpározók. Közel 40 kilométer hosszú kanyon után ismét homokdűnék közé érkezik a mezőny.

Mani romániai idő szerint 16.36 órakor indul el a speciális szakaszon.