Elúsztak a Târgovişte továbbjutási esélyei

2013.01.31 - 10:37

Kevésnek bizonyult a második félidőbeli feltámadása a CSM Târgovişténak, hogy legyőzze az Arras együttest, és ezáltal még életbe tartsa euroligás továbbjutási esélyeit.

Florin Nini vezetőedző tanítványai egy ponttal vesztettek Franciaországban, és így már csak egy csoda segítheti a román bajnok együttest, hogy bejusson az első számú európai kupasorozat legjobb tizennégy csapata közé. A dâmboviţaiak az első mérkőzésen leiskolázták a franciákat, szerda este azonban az Arras rutinja volt a döntő. Egy jó kezdéssel a francia együttes tizenöt pontos előnnyel mehetett pihenőre (40–25), de a fordulás után feléledtek a romániai vendégek, és tíz perc alatt tízet faragtak hátrányukból (52–47). A Târgovişte az utolsó negyedet is ott folytatta, ahol a harmadikat abbahagyta, de hét és fél perccel a vége előtt már hárommal vezetett (52–55). Drámai csata kezdődött, mintha életükért küzdöttek volna a lányok, még az eddig jól teljesítő szerb idegenlégiósnak, Maja Miljkovicsnak (CSM Târgovişte) is megremegett a keze a szabaddobásoknál. Így is tudta hatra növelni az előnyét a CSM (59–65), viszont a hajrá a hazaiaké volt. Az utolsó percben a târgoviştei együttes legjobbja, Jillian Robbins is kihagyott egy szabaddobást (64–66), majd blokkolta a francia támadást, de túloldalt Gabriela Mărginean eladta a labdát, nyolc másodperccel a vége előtt pedig Johanne Gomis (Arras) távolról talált be. Miljkovics még letámadt, de már nem maradt idő arra a CSM visszahozza a meccset.

A Szatmárnémeti VSK-tól elszerződő, szatmárnémeti születésű Claudia Pop hat percet játszott, ennyi idő alatt két pontot szerzett, két lepattanót gyűjtött be és két passzt rontott.

A CSM ezzel maradt a B csoport táblázatának 6. helyén, és csak akkor kapaszkodhat fel a továbbjutást jelentő 5. pozícióba, ha február 6-án legyőzi Târgoviştén a kupasorozat legjobb négy csapata közé sorolt Good Angels Kosice együttest.

Női kosárlabda, Euroliga, B csoport, 11. forduló

Arras Pays D’Artois – CSM Târgovişte 67–66(17:10, 23:15, 12:22, 15:19).

A csoport állása: 1. Kosice 20 pont/11 mérkőzés, 2. Fenerbahce 19/11, 3. Famila Schio 18/11, 4. Nagyezsda 18/11, 5. Sopron 15/12, Târgovişte 14/11, 7. Arras 13/11.

Fotó: fibaeurope.com