Elsők lettek a szatmáriak Mangalián

2013.10.21 - 17:59

Két ezüst– és négy bronzérem, továbbá két pontozó ötödik hely a Szatmárnémeti SK–Erdődi Cetate birkózóinak a mérlege az elmúlt hétvégén, Mangalián rendezett gyerek korosztályú bajnokságon, ezzel toronymagasan a Szabó Ferenc, Tudor Barbul edzőpáros legénysége volt a legeredményesebb a mezőnyben.

Erről hétfőn, egy sajtótájékoztatón számoltak be a trénerek, de ott voltak Daniel Chiorean, a Megyei Birkozó Egyesület (AJLupte) elnöke és a birkózók egyik támogatója, Ovidiu Duma, Erdőd polgármestere is. „Egy év munkájának gyümölcsét élvezzük most. Kiváló eredmények ezek, a fiúk kemény munkával készültek erre a bajnokságra” – összegzett Barbul, aki hozzátette, a gyerekek felkészítésében segítségükre volt két egykori tanítványuk, Norocel Barbul és Claudiu Blaga is, akik jelenleg a bukaresti edzőiskola „diákjai”.

A tengerparti városban rendezett küzdelmekkel párhuzamosan zajlott a kadett korosztályos csapatok versenye, ahol a Steaua aranyérmében oroszlánrészt vállalt három szatmári srác, Cătălin Dângă (42 kg), Mădălin Bulgăr (58 kg) és Lenard Berei (100 kg). Mindhárman megnyerték kategóriájuk küzdelmét, így segítve bajnoki címhez a fővárosi alakulatot. Ők Bukarestben maradtak, hiszen a junior–válogatott tagjai, hozzájuk csatlakozik majd Sabinel Lobonţ, Ovidiu Lăpuşte és Cristian Sabo.

A kadett bajnokságon Paul Pavel (26 kg) és Paul Oros (29 kg) szereztek ezüstérmet, Marian Zaha (32 kg), Andrei Romaniuc (38 kg), Andrei Barbul (47 kg) és Ionică Ştefan (59 kg) a dobogó harmadik fokára állhattak fel, míg Andrei Buzilă (49 kg) és Luca Bud (85 kg) az ötödik helyen zártak. Ezzel 64 pontot gyűjtöttek, a második helyen záró bákóiak pedig 31 pontot szereztek.