Szatmári sport hírek

Első kör után csoportelső az Olimpia VSK

Ott vagyunk az első helyen, de még nincs vége a bajnokságnak — summázza Csik Tibor vezetőedző (Fotó: Szatmárnémeti Olimpia VSK)
2022.10.22 - 21:03
Őrzi hazai veretlenségét a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata, és ezzel együtt az első helyét a Liga 3 10-es csoportjában: szombaton, az odavágó utolsó fordulójának szatmárnémeti mérkőzésén Csik Tibor vezetőedző alakulata 2–1-re győzött a Félixfürdői Lotus ellen.

A kilencedik forduló találkozóját megérdemelten húzta be a szatmári legénység, hiszen majdnem végig mezőnyfölényben játszott, és veszélyesebb volt az ellenfél kapujára. Az első félidőben Guyene Mansour, Zsiga Ervin és Bajor Denis körbe lőtték Adrian Barabas kapuját, de a 38. percben jött a jól megérdemelt hazai gól: Bajor 20 méteres lövése a felső lécet találta el, a kipattanóra szabadon érkező Mansour pedig a reakció nélkül maradó Barabas mellett az üres kapuba gurított (1–0).
Derül égből villámcsapásként jött a vendégek egyenlítő találata: középkezdés után kitámadtak a bihariak, két egymást követő szöglet után következett a harmadik sarokrúgás, a jobb oldalról végezett pontrúgásra a rövid sarokra érkező Florin Pop pedig fejjel tolta a labdát a kapuba (1–1).
Az első félidő vége Adrian Bura súlyos sérüléséről szólt: miután összeütközött bihari ellenfelével, felszakadt a szemöldöke, ami azonnali orvosi ellátás igényelt. A 21 éves srácot kórházba szállították, néhány napra kidőlt a sorból.

Fordulás után meglehetősen leült a mérkőzés: a Lotus nem erőltette igazán a támadásokat, a mieink pedig nehezen bontakoztak ki. Aztán a 70. percben ismét izgulhattunk, mert Mansour maradt a földön erős vállfájdalmak miatt. A szenegáli csatárt cserélni kellett, de remélhetően a sérülés nem olyan súlyos, hogy hetekre kényszerpihenőn maradjon.
A hajrában egy jobb oldali kontra végén Hernando Orte Rodrigo lőtte ki az ellenfél kapujának hosszú sarkát (2–1) és eldöntötte a mérkőzést. Több gól ugyanis nem esett, így az Olimpia VSK megérdemelten húzta be a három pontot, és a következő hétvégén csoportelsőként, idehaza kezdheti a bajnoki visszavágót.
Október 29-én a Nagykárolyi VSK Victoria lesz az ellenfél a megyei rangadón.

Mestermérleg

„Mint minden meccsünk, ez is maximális feszültségű volt: a hajrában rúgott gól után ki kellett bekkelni az utolsó perceket. Két egyforma képzettségű csapat állt egymással szemben, ahol pillantok döntenek a végeredményről. Ott vagyunk az első helyen, de még nincs vége a bajnokságnak. Remélem, és hiszek benne, de ezt akarom a srácokban is tudatosítani, hogy még a téli vakáció előtt biztosíthatjuk helyünket az első négyben. Így télen nyugodtan készülhetünk a playoff-ra. Sajnos Bura szemöldöke csúnyán felszakadt, Mansour pedig ráesett a vállára. De a foci erről szól, néha áldozatokat kell hozni. Sajnos most két áldozata lett a sikernek” – értékelt a találkozó után Csik Tibi.

LABDARÚGÓ LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 9. FORDULÓ

Szatmárnémeti Olimpia VSK – Félixfürdői Lotus 2–1 (1–1)
Gólszerzők: Guyene Mansour 38., Hernando Orte Rodrigo 80., illetve Florin Pop 40.
Olimpia VSK: Iulian Anca-Trip – Raphael Popovici-Ciatău, Alex Negrea, Mihăiță Mureșan, Călin Vădan, Zsiga Ervin (84., Ciprian Brata), Adrian Micaș (84., Svarczkopf István), Adrian Bura (45., Raul Ziman), Hernando Orte Rodrigo (84., Cătălin Vaida), Guyene Mansour (73., Barna Antal), Bajor Denis. Vezetőedző: Csik Tibor.