Szatmári sport hírek

Első helyre állt a Szatmárnémeti VSK focicsapata

A Csik-csapat, a csoportban egyedüliként százszázalékos teljesítményt nyújtott az eddigi három fordulóba (Fotók: Szatmárnémeti VSK)
2022.09.11 - 10:38
A vendéglátó Szilágysomlyói Sportul elleni mérkőzés elején és végén szerzett találatokkal 2–0-ra nyert idegenben a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata, így három forduló után, százszázalékos teljesítménnyel, a Liga 3 10-es csoportjának az élére állt Csik Tibor vezetőedző legénysége.

Az eső áztatta, mély pályán rendezett találkozó tökéletesen kezdődött a szatmári csapat számára, hiszen a 4. percben már 1–0-ra vezetett: a leshatárról indulva Barna Antal vezette kapura a labdát bal oldalon, és tíz méterről kilőtte a hazai kapu hosszú sarkát.
A folytatásban kiegyenlített lett a játék, de a hazaiak nem jelentettek nagyobb veszélyt Iulian Anca-Trip kapujára, míg túloldalt Baior Denis dolgoztatta meg az ellenfél kapusát, a szünet előtt pedig Barth Kevin lövése kevéssel tévesztett célt.

Fordulás után a VSK kapusának köszönhetően változatlan maradt az eredmény: előbb Alin Cătuna ziccerrét védte jó reflexszel, később pedig Victor Dulap távoli lövését fogta meg magabiztosan Anca-Trip.
Hiába nyomult az ellenfél, a védelem helyt állt. Sőt, néhány ellentámadás akár góllal zárulhatott volna, azonban Antal lövését védeni tudta Tudor Mare, a 85. percben pedig Cătălin Vaida hagyott ki nagy ziccert.
A hosszabbítás második percében viszont már nem hibáztak a szatmári legények: egy gyors kontra végén Baior szolgálta ki a jobb oldalon érkező Süveg Nándort, a 19 éves srác pedig közelről, laposan kilőtte az ellenfél kapuját (0–2).
Ez le is zárta a mérkőzést, így a Csik-csapat, a csoportban egyedüliként százszázalékos teljesítményt nyújtott az eddigi három fordulóba, és ezzel élre állt a 10-es számú szériában.
Csik Tibor egyébként több alapjátékosát pihentette szombaton, hiszen szerdán délután a Román Kupa 3. fordulójában a Liga 2-es Nagybányai Minaur ellen játszik a Szatmárnémeti VSK.
Baior korán, az első félidő első perceiben állt be csereként, miután a kezdő Adrian Rad – aki a múlt héten csatlakozott a Szatmárnémeti VSK keretéhez – súlyos sérüléssel hagyta el a pályát. A 19 éves játékos a következő napokban orvosi vizsgálaton esik át.
Ezután, szeptember 17-én, a Liga 3 negyedik fordulójában, idehaza a román bajnok Kolozsvári CFR második csapatát fogadja a szatmárnémeti Olimpia-Daniel Prodan Stadionban.