Első helyen az Olimpia FC

2013.04.26 - 10:45

Begyűjtötte a három pontot Zilahon is a Szatmárnémeti Olimpia FC, és kihasználva a vajdahunyadiak újabb botlását, már az első helyen állnak a harmadosztályos ötödik csoport táblázatában.

Kiegyenlített mérkőzésen teljesítette a kötelezőt Zilahon a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata, miközben a Vajdahunyadi FC ikszelt Aranyosgyéresen, így „sárga–kékek” átvették az első helyet a Liga 3 ötödik csoportjának a táblázatában.

Pénteken Zilahon nem volt egyszerű dolga Csik Tibor edző legénységének. A szilágyságiak az első félidőben több veszélyes helyzetet kidolgoztak, de Şuta nem hibázott. Túloldalt Iuhas és Homorozan veszélyeztette Chiş kapuját, de az igazán veszélyes helyzetek a második félidőben jöttek. Az Olimpia FC legényei határozottabban tértek vissza a pályára a negyedórás pihenő után, és Bujor már az első percekben megdolgoztatta a zilahi védőket. A 63. percben azonban már tökéletes volt a középpályás középre adott passza, az érkező Molnar pedig szélsővel, három méterről a kapuba küldte a labdát. A találat után a szatmári legények tovább nyomtak, de Kinczel, Dragoş és Feier nem találták el a házigazdák kapuját. 1–0 maradt a végeredmény, de a három pont megszerzése a lényeg, amellyel az Olimpia FC a másodosztályos kvalifikációt érő első helyre állt a tabellán.

„A tudásbeli különbség és a rutin számított ezen a meccsen. Nagyon sok helyzetet dolgoztunk ki, nagyobb is lehetett volna a különbség, de meg vagyok elégedve a három ponttal – mondta lapunknak Csik Tibi. – Lám, hittünk benne, hogy beérhetjük a hunyadiakat. Megvan a munkánk eredménye, és ott vagyunk az első helyen” – tette hozzá. Annak viszont nem örül a szakvezető, hogy három hét pihenő vár a legénységre. „Remélem nem esünk ki a ritmusból. Megpróbálunk edzőmeccseket egyeztetni rutinos csapatokkal, hogy az idény hajrájában ne érjen meglepetés.”

Liga 3, 5. csoport, 21. forduló

Zilahi FC – Szatmárnémeti Olimpia FC 0–1 (Molnar 63. perc).

Olimpia FC: Şuta – Glodean, Fl. Mureşan, Iuhas, Hanus, Molnar (Dragoş, 70. perc), Villand, Micaş (Botos 85.), Homorozan, Kinczel (Sabău, 90.), Bujor (Feier, 82.)