Első „európai” pontját szerezte meg a Pandurii

2013.10.04 - 17:01

Pontot szerzett a labdarúgó Európa Ligában a Pandurii Tg. Jiu. A Pacos Ferreira otthonában elért 1–1-es állás után Pustai úgy gondolja, hogy elcsíphetik még a csoport második helyét.

Ponttal tért haza Portugáliából a Pandurii Tg. Jiu csapata a Pacos Ferreira csapata elleni mérkőzésről: a labdarúgó Európa Liga E csoportjának a második fordulójában 1–1-et játszott Cristian Pustai legénysége.

A csütörtök esti találkozó tökéletesen kezdődött az oltyánoknak, ugyanis Momcsilovics már az 5. percben vezetéshez juttatta a Pandurii-t, majd öt perccel később Matulevicsusz növelhette volna a románok előnyét, de ziccerben elkésett a kapura lövéssel. Ezt követően kiegyenlítődött a mérkőzés, majd a fordulás utáni második percben a házigazdák sakk–mattot adtak a Zsil–völgyi védelemnek, és egyenlítettek egy kényszerítőzés végén.

Az eredmény nem változott a mérkőzés végéig, bár mindkét kapu előtt adottak gólszerzési lehetőségek. „Csak részben vagyok elégedett az eredménnyel, ugyanis az az érzésem, hogy nyerhettünk volna ezen a meccsen. De nem szabad figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy azzal a csapattal játszottunk, amely az elmúlt idényben a harmadik legjobb volt a portugál bajnokságban. Sajnos nem használtuk ki a helyzeteinket. Ugyanakkor, ezt a mérkőzést bármelyik csapat megnyerhette volna. Így, nekünk még esélyünk van a 2. helyre” – nyilatkozta a találkozó után Pustai.

A következő körben, október 24. Fiorentina – Pandurii, Pacos – Dnyipro mérkőzéseket rendeznek.

Labdarúgó Európa Liga, csoportkör, 2. forduló

E csoport

Dnyipro – Fiorentina 1–2 (Szeleznyov 57. perc – 11-esből, illetve G. Rodríguez 53. – 11-esből, Ambrosini 73. kiállítva: D. Pizarro – Fiorentina, 86. perc)

Pacos Ferreira – Pandurii Tg. Jiu 1–1 (Rui Miguel 49., illetve Momcsilovics 5.).