Belföld

Első és másodfokú árvízkészültséget rendeltek el az ország főbb folyóira

2021.07.03 - 11:15

A riasztás vasárnap éjfélig van érvényben, és a Tisza, a Visó, az Iza, a Túr, a Szamos, a Kraszna, a Berettyó, a Sebes-Körös, a Fekete-Körös, a Fehér-Körös, a Maros, a Zsil, az Olt, az Argeş, a Ialomiţa, a Szeret, valamint a Prut folyó vízgyűjtő medencéjére és a dobrudzsai folyókra érvényes.

A másodfokú riasztás a felsorolt folyók vízgyűjtő medencéjének hegyvidéki térségeire vonatkozik.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

„Együtt újraépülhet a város és újjászülethet a közösség” - KÉPGALÉRIA, VIDEÓ

Május 14-én az 1970-es pusztító árvízre emlékeztek. Egy tragédiára, amely örökre megváltoztatta Szatmárnémeti képét.
Szatmár megye

Elmosott Szatmárnémeti, elöntött Szatmár

A mai Május 14 negyed környékén a Szamos elérte a 2 méteres magasságot, de derékig érő víz borította a város fő útjait, a Sugárutat, az állomás környékét, a Kossuth-kertet, a Németi részt.
Szatmárnémeti

Előrelépés az esővíztározó megépítésében

A heves esőzések okozta, helyi jellegű villámárvizek megelőzése érdekében építtet vízvisszatartót a szatmárnémeti városvezetés.