Először nyert Liga 2-es csapat élvonalbeli osztályzót

2021.06.03 - 14:31

Az Argeș megyei együttes a harmadik helyen zárta a Liga 2 elmúlt idényét, míg a nagyszebeni alakulat a 14. lett az élvonal 2020–2021-es szezonjában. Így került egymással szembe a két csapat a Liga 1-es osztályzón, amelynek első, mioveni-i meccse 0–0-s döntetlennel zárult.
A szerda esti visszavágó borzalmasan kezdődött a szászoknak, ugyanis a csapatkapitány Răzvan Dâlbea találkozó 6. percében már a második sárgalapot is begyűjtötte, így ki lett állítva. Mégis, a 21. percben Yazalde Gomes Pinto révén vezetést szerzett a Liga 1-es csapat (1–0).
Fordulás után a Mioveni kitámadott, és ennek a 71. percben meg lett az eredménye, amikor az olasz Davide Massaro révén sikerült egyenlíteni (1–1).
A Hermannstadt azt a látszatott kelltette, hogy nem szeretné a Liga 1-es folytatást, hiszen játékuk nem javult, ráadásul a kapus Cristiano Figueiredo is ki lett állítva, miután kézzel ért a labdához messze a 16-osán kívüli területen.
Alexandru Pelici edző alakulata a ráadás percekben megadta a kegyelemdöfést is, miután Andrei Panait megszerezte a győztes találatot (1–2), így a CS Mioveni fennállásának huszonegyedik évében először jutott fel a Liga 1-be.
Ugyanakkor a 31 ezer lakosú város csapata az első, amely osztályzón jut fel a Liga 1-be. Korábban ugyanis rendre azok az együttesek nyerték a ráadás meccset, akik az élvonalba maradásért küzdöttek. A Mioveni zsinórban második éve játszott osztályzót, tavaly a Chindia Târgoviște győzte le őket. Ugyanakkor a Hermannstadt is második alkalommal kellett ráadást játsszon, hogy megőrizze élvonalbeli tagságát: 2019-ben a Kolozsvári Universitateát legyőzve maradt a Liga 1-ben.
Csütörtök este játsszák a második osztályzót is, ahol a Liga 1 13. helyzettje, a FC Voluntari az idegenbeli 2–1-es győzelem után várta a Dunărea Călăraşi (Liga 2, 4. hely) elleni hazai visszavágót.

LIGA 1-ES OSZTÁLYZÓ, VISSZAVÁGÓ

AFC Hermannstadt – CS Mioveni 1–2 (1–0)

G.: Yazalde Gomes Pinto 21., illetve Davide Massaro 71., Andrei Panait 90+3.

Kiállítva: Răzvan Dâlbea 6., Cristiano Figueiredo 83. (mindkettő AFC Hermannstadt).

Feljutott a Liga 1-be: a CS MIoveni, 2–1-es összesítéssel.

Megkezdődött a SuperLiga

A román labdarúgó élvonalbeli bajnokság 105. kiírásának az első fordulójában minden mérkőzésen született legalább egy gól.

Debütál a VAR a Szuperligában

Rövid vakáció után ma megkezdődik a román labdarúgó élvonalbeli bajnokság, amely ettől az idénytől kezdődően Szuperliga nevet visel.

Az U visszatér, a Dinamo először esik ki a Liga 1-ből

Történelme során először esik ki a román labdarúgó élvonalból a Dinamo Bukarest csapata, miután a Kolozsvári Universitatea elleni osztályzó visszavágóján, odahaza csak 1–1-es döntetlent tudott elérni.