Először nyert a Pintér–csapat, kikaptak a románok

2014.06.05 - 18:24

A magyar labdarúgó–válogatott 1–0-ra legyőzte Albániát a budapesti Puskás Ferenc Stadionban szerdán rendezett barátságos mérkőzésen.

A rendkívül alacsony színvonalú találkozó egyetlen gólját a csereként beállt Priskin Tamás szerezte büntetőből a 82. percben. Pintér Attila, a válogatott decemberben kinevezett szövetségi kapitánya első győzelmét ünnepelhette a nemzeti együttes kispadján. „Örülni kell a győzelemnek, hiszen ez egy átalakulóban lévő válogatott, amely ilyen összeállításban még nem lépett pályára. Az albánoknak még helyzetük sem volt, de nehéz volt a védelmüket feltörni, mert nagyon betömörültek. Ezért kellett inkább a széleken támadnunk” – mondta a szakvezető. A magyarok mostani sikerükkel hazai környezetben továbbra is százszázalékosak, összességében pedig veretlenek az albánokkal szemben. Az eddigi hat találkozón ez volt az ötödik győzelem egy döntetlen mellett, az albánok még gólt sem szereztek.

Ugyanakkor szerda este Románia a világbajnoki résztvevő Algériával mérkőzött Svájcban. Egy jó iramú első félidő után a második játékrészben összeesett a románok játéka, ezzel magukra húzva az afrikai ellenfelet, amelyet több ezer szurkoló kísért el Svájcba. Meg is gyűlt a pályafelügyelők gondja a drukkerekkel, akik miatt a 43. percben félbe kellett szakítani a meccset, miután fejbe dobták egy üveggel a partjelzőt. Addigra már 1–1 volt az állás, ugyanis Bentaleb a 23. percben vezetést szerzett Algériának, öt perccel később pedig Chipciu egyenlített. Fordulás után a csereként beállt Lung kétszer is megmentette a csapatot a góltól, de a 66. percben már tehetetlen volt a zavartalanul érkező Soudani előtt, aki előnybe hozta Algériát. Az eredmény már nem változott, a bíró utolsó sípszava után pedig ellepték a játékteret az afrikai szurkolók, akik már most megkezdték a fiesztát, innen ugyanis a brazíliai vb-re utaznak.