Először lőtt mesterhármasát a BL-ben C. Ronaldo

2012.10.04 - 11:31

Sorozatban a harmadik Bajnokok Ligája idényben aratott nagy arányú győzelmet Amszterdamban a kilencszeres BL-győztes Real Madrid labdarúgó–együttes: a D csoport szerda esti mérkőzésén, a három gólt szerző Cristiano Ronaldo vezérletével 4–1-re nyert a négyszeres BEK/BL-serleget gyűjtő Ajax otthonában.

A két együttes sorozatban a harmadik szezonban került azonos BL-csoportba, a legutóbbi két amszterdami fellépésén magabiztos, 4–0-ás és 3–0-ás sikert aratott a Real.

Ugyanakkor a portugál aranylabdás Cristiano Ronaldo szerda este a 42. gólját és első mesterhármasát szerezte a legrangosabb európai kupasorozatban.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló

A csoport: Dinamo Kijev – Dinamo Zagreb 2–0 (Huszjev 3. perc, Pivaric 33. – öngól), Porto – Paris Saint–Germain 1–0 (J. Rodriguez 83.). A csoport állása: 1. Porto 6 pont, 2. PSG 3 (4–2), 3. Kijev 3 (3–4), 5. Zagreb 0.

B csoport: Schalke 04 – Montpellier 2–2 (Draxler 26. perc, Huntelaar 52. – 11-esből, illetve Ait Fana 13., Camara 90.), Arsenal – Olympiakosz Pireusz 3–1 (Gervinho 42., Podolski 55., Ramsey 90+4., ill. Mitroglu 45+1.). A csoport állása: 1. Arsenal 6 pont, 2. Schalke 4, 3. Montpellier 1, 4. Olympiakosz 0.

C csoport: Zenit – AC Milan 2–3 (Hulk 45. perc, Sirokov 48., illetve Emanuelson 13., El Shaarawy 16., Hubocan 75. – öngól), Anderlecht – Málaga 0–3 (Eliseu 26., 64., Joaquin 57. – 11-esből). A csoport állása: 1. Málaga 6, 2. Milan 4, 3. Anderlecht 1, 4. Zenit 0.

D csoport: Ajax – Real Madrid 1–4 (Moisander 56. perc, illetve C. Ronaldo 42., 79., 81., Benzema 48.), Manchester City – Borussia Dortmund 1–1 (Balotelli 89. – 11-esből, ill. Reus 62.). A csoport állása: 1. Real 6 pont, 2. Borussia 4, 3. Manchester 1, 4. Ajax 0.