Először játszik BL-döntőt a PSG

2020.08.19 - 10:46

A labdarúgó Bajnokok Ligája Lisszabonban rendezett első elődöntőjében a Paris Saint-Germain nagy fölényben játszva, 3–0-ra legyőzte az RB Leipziget, amelynek soraiban mindkét magyar játékos szerepet kapott: Gulácsi Péter védte a kaput, Willi Orbán pedig csereként állt fel a védelmi sorba, a mérkőzés utolsó tíz percére.

A kedd esti mérkőzés első lehetősége a hetedik percben Neymar előtt adódott, a brazil szupersztár azonban hat méterről, ziccerben a kapufát találta el. Egy perccel később Gulácsi hozta nehéz helyzetbe a csapattársa, ami után a magyar válogatott kapus rosszul tisztázott, Neymart találta telibe, aki egyből a kapuba lőtt – örülni viszont nem örülhettek a párizsiak, ugyanis megszólalt a játékvezető sípja, a visszajátszás pedig megerősítette: Neymar kezét érintette a labda.

A 13. percben már valóban megszerezte a vezetést a PSG: Ángel Di María a bal szélről adta be a labdát, a jó ütemben érkező Marquinhos pedig teljesen üresen fejelhetett öt méterről – a labda a bal alsó sarokban kötött ki, Gulácsi tehetetlen volt (0–1).

A 35. percben Neymar szabadrúgásánál nagyot védett Gulácsi, a 42. percben viszont egy rossz kirúgás után a párizsiak pillanatok alatt visszahozták a labdát a kapu elé, Neymar sarkazása után pedig Ángel Di María került nagy helyzetbe, és hét méterről a bal alsó sarokba gurított (0–2).

A gólpasszos Neymar 59. BL-mérkőzésén az 59. találatban vállalt szerepel – a támadó mérlege 35 gól és 24 assziszt.

A második félidőben is a franciák akarata érvényesült, az 56. percben pedig már 0–3 állt az eredményjelzőn: az egyik lipcsei védő eladta a tizenhatosánál a labdát, közben – kissé érthetetlen módon – a földre rogyott, Di María köszönte szépen, középre adott, és az üresen álló Juan Bernat közelről Gulácsi kapujába bólintott.

A PSG a folytatásban is rengeteg helyzetet dolgozott ki, Gulácsi Péter több esetben is óriási védést mutatott be, ezzel a németek megúsztak egy méretes zakót. Thomas Tuchel edző alakulata simán, 3–0-ra legyőzte az RB Leipziget, és a csapat történelme során először bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe. A finálét vasárnap este rendezik a lisszaboni Estádio da Luzban.

Az AS Monaco volt az utolsó franciaországi klubcsapat, amely 2004-ben játszott BL-döntőt. A többek között Patrice Evra és Fernando Morientes nevével fémjelzett hercegségi csapat 3–0-ra kapott ki Jose Mourinho együttesétől, az FC Portotól. Ezt megelőzően az Olympique Marseille játszotta el a Bajnokok Ligája első kiírásának a döntőjét: 1993-ban 1–0-ra verte az AC Milant.

A PSG korábban kétszer játszott a Kupagyőztesek Európa Kupájának a döntőjében: 1996-ban a Rapid Wien csapatát verte, egy évvel később viszont kikapott az FC Barcelonától.

BAJNOKOK LIGÁJA, ELŐDÖNTŐ

RB Leipzig – Paris Saint-Germain 0–3 (0–2)

Gólszerző: Marquinhos 13., Di María 42., Bernat 56.

Eddig tartottak a Ferencváros idei BL-álmai

A Ferencváros hazai pályán 3–1-es vereséget szenvedett a Qarabagtól a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának keddi visszavágóján, így 4-2-es összesítéssel alulmaradt a párharcban.

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.