Először indult öngóllal az Eb

2021.06.12 - 18:04

A gól nélküli első félidőt követően öngóllal szerzett vezetést az addig is fölényben játszó olasz csapat – sporttörténelmi különlegesség: először indult öngóllal Európa-bajnokság –, majd a folytatásban betalált Ciro Immobile és Lorenzo Insigne is.
Az olaszok fölényét jól jellemezte az első félidő statisztikája, hiszen 14 kapura lövéssel/fejeléssel kísérleteztek, a törökök eggyel sem.
Habár z olaszoknak ez volt a 39. mérkőzésük az Európa-bajnokságokon, korábban egyetlen meccsükön sem tudtak ilyen sok gólt szerezni.
Továbbá Roberto Mancini szövetségi kapitány irányítása alatt Olaszország már a 28. mérkőzés óta veretlen, idén pedig még gólt sem kaptak!

Egy-egy fejesgól döntött
A csoport másik mérkőzésén WaledemiralOngolTorokOlaszs és Svájc Azerbajdzsánban találkozott egymással. Az eseménytelen első negyed óra után mindkét oldalon felpörögtek az események, viszont gól csak a második félidőben született: előbb Xherdan Shaqiri jobb oldali szögletére érkezett Embolo, aki az öt és feles vonaláról a kapu jobb alsó sarkába fejelte a labdát (0–1). A félidő derekán a britek egyenlítettek: egy kicsiben elvégzett szöglet után Joe Morrell jobb oldalról ívelte be a labdát, amelyet a lendületből érkező Kieffer Moore kilenc méterről a kapu jobb alsó sarkába csúsztatott (1–1).

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG, 1. FORDULÓ

A-csoport

Törökország – Olaszország 0–3 (0–0)
G.: Merih Demiral 53. (öngól), Ciro Immobile 66., Lorenzo Insigne 79.
Wales – Svájc 1–1 (0–0)
G.: Kieffer Moore 74., illetve Breel Embolo 49.

Először nyertek Eb-t az angolok

Anglia hosszabbítás után 2–1-re legyőzte Németországot a női labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében, a Wembley Stadionban, így története során először elhódította a kontinensbajnoki címet.

1968 után ismét olasz siker az Európa-bajnokságon

Olaszország nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokságot: Roberto Mancini szövetségi kapitány együttese a torna vasárnapi döntőjében 1–1 után tizenegyespárbajban győzte le Anglia csapatát a londoni Wembley Stadionban. Angliának még mindig nincs Eb-győzelme.

Olasz-angol döntővel zárul vasárnap az Eb a Wembleyben

Olaszország nyitotta június 11-én, és Olaszország zárja július 11-én a Eb-t. Egy hónappal ezelőtt 3–0-ra verte a törököket Rómába, most az angolok ellen játsszák a döntőt Londonban.