Először a nyolc között a lengyelek

2016.06.25 - 19:12

Elsőként Lengyelország válogatottja vívta ki a továbbjutást a labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjéből, viszont Lewandowskinak és társainak több mint 120 percet kellett küzdeniük, hogy történelmük során először szerepelhessenek a kontinensviadal legjobb nyolc együttese között.

Ugyanis szombat délután Saint-Étienne-ben az 1–1-es rendes játékidőt és hosszabbítást követően tizenegyesekkel győzték le 5–4-re a svájci csapatot. A meccs krónikájához hozzátartózik, hogy a 82. percben parádés, és vélhetően az Eb eddigi legszebb góljával egyenlítettek svájciak: Lichtsteiner bal oldali beadása után röviden szabadított fel a lengyel védelem, Xherdan Shaqiri a tizenhatos vonaláról látványos, ollózó mozdulattal küldte kapura a labdát, ami a bal oldali kapufáról perdült a lengyel kapuba (1–1). Azt is hozzátesszük, hogy a csoportkör legszebb góljának Gera Zoltán találatát választották meg, amellyel a magyar válogatott megszerezte a Portugália elleni 1–0-s vezetést.