Előrehozott döntővel ért fel a Real–Bayern, csak bírót kellett volna lecserélni

2017.04.19 - 10:33

A Real Madrid – Bayern München mérkőzés is bizonyította, hogy egyre sürgetőbb a videóbíró technológia bevezetése, amellyel talán kiküszöbölhetők a hatalmas bírói hibák. A Real minden esetre nagy lépést tett a BL-ben a címvédés felé. Továbbjutott az Atlético is.

Vélhetően még napokig izzani fog a világ sportsajtója a Real Madrid – Bayern München mérkőzés után, amit a spanyolok a hosszabbításban nyertek meg 4–2-re, így kettős győzelemmel jutottak a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjébe. Azt is előre vetíthető, hogy nem a remek iramú meccsről fog szólni a történet, hanem Kassai Viktor játékvezetőről, aki sokak szerint nagyon belenyúlt a mérkőzésbe. A Bayern a hazai 2–1-es vereség után határozottan lépett a pályára Madridban, és az első pillanattól nyomás alá helyezték Navas kapuját. Az igazi ziccerek azonban mégis a Real Madrid előtt adódtak, igaz, a blancók ezeket képtelenek voltak kihasználni. Ez így ment az 52. percig, amikor a bajorok vezetést szereztek: Casemiro a lehető legrosszabb ütemben lépett be Robben elé, Kassai pedig a tizenegyespontra mutatott, s Lewandowski értékesítette a büntetőt (0–1). Ezután tovább nőtt az iram, és a helyzetek is egyre sokasodtak. Úgy tűnt, a bajorok sorsát az egész meccsen vergődő Cristiano Ronaldo pecsételi meg – Casemiro tekerte hibátlanul középre a labdát, a portugál pedig tökéletesen bólintott (1–1) – ám itt még messze nem volt vége. Jött ugyanis azonnal a válasz: Thomas Müller mellre vett egy beadást, a lepattanó labdát viszont Sergio Ramos pofozta be borzasztó szerencsétlenül saját kapujába (1–2). A vége előtt Kassai idő előtt küldte zuhanyozni Vidalt, de a Bayern így is tartani tudta az eredményt, így következhetett a hosszabbítás. Vitatható volt a chilei kiállítása, de egyesek szerint a korábbi szabálytalanságokat is beleszámíthatta Kassai, amikor a második sárga lapot mutatta fel. Viszont a hosszabbítás perceiben nem lehet mentsége a magyar bírói stábnak, amikor Ronaldo óriási lesgólját benézte (2–2). Jött aztán újra Ronaldo: az üresen kapura törő Marcelótól kapott egy labdát (ismét leshelyzetben) és küldte azt a kapuba (3–2). A kegyelemdöfést Asensio adta meg a Bayernnek, a spanyol tökéletesen lőtte ki a hosszú alsó sarkot (4–2).

„Mindenre felkészültünk, de a játékvezetőkre nem. Ilyen ítéletek a negyeddöntőben nem születhetnek. A bíró teljesítménye rosszabb volt, mint a miénk — summázta a találkozó után Carlo Ancelotti, a bajor együttes edzője. — Jól játszottunk, büszke vagyok a játékosaimra, 9nfeláldozóan futballoztunk és nagyon közel jártunk a továbbjutáshoz. A játékvezető hátrányba hozott hozott bennünket. Tudom, hogy ilyen a futball, és ez benne van, de nem ilyen gyakran. Elképesztő. Remélem, a videótechnológia a jövőben segíteni fogja a bírókat, mert ilyen hibák egyszerűen nem történhetnek meg egy BL–negyeddöntőben.”

Így a nap másik mérkőzése kissé árnyékba került, de a másik madridi alakulat is kiharcolta a továbbjutást: az Atlético zsinórban második alkalommal került a legjobb négy közé. A spanyolok a hazai 1–0 után utaztak a Leicester City otthonába, és az előny birtokában higgadt, szervezett játékkal rukkolt elő. De az Atlético nem ért be az iksszel: Filipe Luís bal oldali beadására Saúl Níguez érkezett középen, és 14 méterről mesterien fejelt a hálóba Schmeichel mellett (0–1). A spanyol középpályás szerezte az Atlético Madrid 100. BL–gólját, az elsőt Esnáider szerezte 1996-ban a Steaua elleni 4–0-s győzelem során – azon a mérkőzésen a spanyol együttes vezetőedzője, Diego Simeone duplázott.

A 61. percben egyenlített a Leicester City: a szünetben beállt Chilwell lövését blokkolta Szavics, de a levágódó labdát Vardy az ötös jobb sarkáról a bal felsőbe bombázta (1–1).

A döntetlen az Atlético Madrid továbbjutását jelentette, Simeone négy éven belül harmadszor vezette elődöntőbe csapatát, a pénteki sorsolás után pedig megtudja, ki lesz az ellenfele a cardiffi döntőbe jutásért vívott párharcban.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó

Real Madrid – Bayern München 4–2 (hosszabbítás után).

Gólszerzők: C. Ronaldo (76. perc, 105., 110.), Asensio (112.), illetve Lewandowski (53. – 11-esből), S. Ramos (78. – öngól).

Kiállítva: Vidal (84. perc – Bayern).

Továbbjutó: a Real Madrid, 6–3-as összesítéssel, kettős győzelemmel.

Leicester City – Atlético Madrid 1–1.

Gólszerzők: Vardy (61. perc), illetve Saúl (26.).

Továbbjutó: az Atlético Madrid, 2–1-es összesítéssel.