Elődöntős a Juventus és a Real Madrid is

2015.04.23 - 07:53

Olasz csapat öt esztendő, a Juventus 12 év után először jutott be a BL elődöntőjébe. A címvédő Real Madrid is kiharcolta a legjobb négy közötti szereplést, miután legyőzte a városi riválisát.

A Juventus bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjébe, mert a negyeddöntő első mérkőzésének megnyerése után 0–0-ra végzett a Monaco vendégeként. Öt év után így újra lesz olasz csapat a legjobb négy között.

A hercegségben rendezett meccsen egyébként a házigazdák több mint egy órán keresztül mezőnyfölényben játszottak, de nem tudták igazán veszélyeztetni Buffon kapuját. Az olaszok kontrákkal próbálkoztak, viszont ők sem jutottak el a veszélyes helyzetig. A találkozó utolsó fél órája pedig a torinói alakulaté volt, ugyanis Massimiliano Allegri vezetőedző legényei átvették az irányítást. Igaz, a Juve inkább ölte az időt, viszont az utolsó percben közel álltak ahhoz, hogy beadják a kegyelemdöfést: a 90. percben Andrea Pirlo 30 méteres szabadrúgásból a bal kapufa és a keresztléc találkozását találta el, Subasicnak nem sok köze volt hozzá.

Így, olaszosan ért véget a párharc, olasz csapat öt esztendő, a Juventus 12 év után először jutott be a Bajnokok Ligája elődöntőjébe.

A nap másik mérkőzése sem a gólokról szólt, habár a címvédő Real Madrid és a tavalyi döntős Atlético Madrid összecsapása sokkal eseménydúsabb volt. Sérülések miatt Carlo Ancelotti korántsem az ideális kezdőcsapatát küldte pályára, ám a Real így is uralta az első félidőt. Az első negyvenöt perc után a királyi gárdának egyetlen mutatóban nem sikerült felülkerekednie városi riválisán, és ez a gólok számára vonatkozott (0–0). a második félidőben sem változott a játék képe, és amikor az Atlético éppen kezdett kijönni a szorításból, több veszélyesnek tűnő ellentámadást is vezetett, amikor Arda Turan megkapta második sárga lapját, ezzel igen nehéz helyzetbe sodorta csapatát. Az addiginál is jobban beszorult az Atlético, és a nyomást nem bírta ki. A 88. percben Cristiano Ronaldo tört be a jobb oldalon a tizenhatosra, önzetlenül középre passzolt Chicharitóhoz, aki az üres kapuba továbbított.

Szinte rögtön a középkezdés után Raúl Garcíának volt egy ígéretes lövése, a labda azonban elkerülte Iker Casillas kapuját. Ezzel a vendégek ellőtték az utolsó puskaporukat, a Real Madrid készülhet az elődöntőre.

Mint ismeretes, a Juventus és a Real Madrid mellett a Barcelona és a Bayern München jutott be a sorozat legjobb négy csapata közé. A sorsolást ma tartják meg Nyonban. Az elődöntő mérkőzéseit május 5-én és 6-án, a visszavágókat 12-én és 13-án játsszák. A 13 órakor kezdődő sorsolást a Digi Sport 1 is közvetíti.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó

Monaco – Juventus 0–0.

Monaco: Subasic – Fabinho, Raggi, Abdennur, Kurzawa, Moutinho, Kondogbia, Toulalan (Berbatov, 46. perc), Bernardo Silva, Martial (Germain, 76.), Carrasco (M. Carvalho, 87.).

Juventus: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Vidal (Pereyra, 77.), Pirlo, Marchisio, Evra (Padoin, 90.), Tévez, Morata (Llorente, 69.).

Továbbjutott: a Juventus, 1–0-s összesítéssel.

Real Madrid–Atlético Madrid 1–0 (J. Hernández 88. perc). Kiállítva: A. Turan (76. perc – Atlético).

Real: Casillas – Carvajal, Pepe, Varane, F. Coentrao (Arbeloa, 90+1. perc), James Rodríguez, S. Ramos, Kroos, Isco (Illarramendi, 90+3.), J. Hernández (Jesé, 90+2.), C. Ronaldo.

Atlético: Oblak – Juanfran, Miranda, Godín, Jesús Gámez, A. Turan, Tiago (Giménez, 86.), Koke, Saúl (Gabi, 46.), Griezmann (Raúl García, 65.), Mandzukic.

Továbbjutott: a Real, 1–0-s összesítéssel.