Elődöntőben a VSK kosárlabdacsapata

2022.01.06 - 09:48

Túl van egy nehéz feladaton a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata: legyőzte az FCC Baschet UAV Arad együttest, és bejutott a Román Kupa elődöntőjébe.

cropped-vskArad3-1

cropped-vskArad-1
Akárcsak múlt héten, most is rendkívül kiélezett csatát hozott a két együttes párharca. Az odavágót viszont hozta a VSK, így hét pont előnnyel kezdhetett Miguel Lopez edző alakulata. Azonban az aradi ellenfél villámgyors pontokkal kezdett (0–4) jelezve, hogy harcolni jöttek Szatmárra. Gyorsan megrázta magát a VSK és két perccel később már 7–6 volt az állás. Innen kiegyenlített volt a játék, az aradiak az első negyedben legtöbb három ponttal léptek meg (10–13, 12–15), viszont az első negyedet a hazaiak zárták előnyben (20–18).

cropped-vskAradDzombeta

cropped-vskAradTaylor-3

A második tíz percet is hasonló lendülettel kezdte Jose Araujo edző alakulata: Keys és Akathiotou ezúttal is jó formában volt, és egy perc alatt fordítottak (20–23). Viszont a továbbiakban mindkét csapat rengeteg hibával játszott, a 15. percben még mindig csak 27–26 volt az állás (a második negyed részeredménye 7–8).
Tartotta az első félidő végére a két pont előnyt a VSK (33–31), viszont a szünet a legjobbkor jött, hiszen a második negyedben rengeteg hibával játszott mindkét csapat.

cropped-vskAradKostowicz-3

cropped-vskAradArdelean-4
Valamivel jobban indult a játék a fordulást követően Kostowicz pontjaival pedig először vezetett néggyel a VSK a 23. percben (38–34). Araujo időkérése nem törte meg a szatmáriak lendületét, és két perccel később hét ponttal vezetett a hazai csapat (44–37). A különbség nem nőtt tovább, a negyed végéig csak négyet tudott megtartani a VSK a fórjából (50–46).

cropped-vskAradMoore-4

cropped-vskAradBiszak-5cropped-vskAradFodor-5

Már az első percben jelezte Vitulova és Hadzovic, hogy az Arad még mindig nem adta fel a harcot (56–56), de a vezetést nem tudta átvenni. Egy három perces 11–2-es futással a VSK kilenc pontot tett a két csapat közé (67–58), és úgy tűnt egy pillanatra, hogy elfogyott az erejével az ellenfél. Fodor Márta triplája után négy perccel a vége előtt még mindig kilenc pont volt a szatmáriak előnye (72–63), viszont varázscsapásra Araujo tanítványai innen is fel tudtak állni, és 54 másodperccel a vége előtt Keys kosarával megszerezte a vezetést az ellenfél. 74–75-ös állásnál még mindig a VSK állt továbbjutásra, viszont Lopez tudta, hogy a győzelemnek presztízsértéke is van.

cropped-vskAradDzombeta1-7

cropped-vskAradLopez-8

Dzombeta dobása viszont pontatlan volt, így az utolsó támadás az Aradé volt, de Akathiotou elhamarkodta a dobást, így a VSK-nak újabb esélye adódott a fordításra. Taylor Sparkle egymaga kezébe vette a meccs sorsát, és egy gyors támadást pontos dobással zárt, így a hazaiak egy 76–75-re nyertek.

cropped-vskArad2-1-7

cropped-vskAradArdelean1-7
Így kettős győzelemmel jutott tovább a Szatmárnémeti VSK, a Román Kupa négyes döntőjében pedig a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, vagy az Academia Phoenix CSU Simona Halep Konstanca, illetve Marosvásárhelyi Sirius – CSM Alexandria párharc továbbjutója lehet az ellenfele.

cropped-vskAradMiguel-10

cropped-vskArad1-1-11

ROMÁN KUPA, NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Szatmárnémeti VSK – FCC Baschet UAV Arad 76–75 (20:18, 13:13, 17:15, 26:29)

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (13/3/10), Fodor Márta (9/5/2), Katarina Vuckovic (5/4/1), Paloma Cucu, Stephanie Kostowicz (17/17/1) – Sierra Moore (8/3/0), Dora Ardelean (7/4/4), Sparkle Taylor (15/6/1), Biszák Boglárka (2/2/0). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Arad (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Tereza Vitulova (15/4/2), Andreona Lanay Keys (25/10/6), Teodora Manea (2/1/0), Nicoleta Ghiță (12/5/0), Brankica Hadzovic (10/4/5) – Veatriki Akathiotou (9/1/6), Nagy Ildikó (2/1/0), Denisa Vati. Vezetőedző: Jose Araujo.

Továbbjutott: a Szatmárnémeti VSK, kettős győzelemmel, 147–139-es összesítéssel.

Phoenix Simona Halep Konstanca – CSM Târgoviște 86:59
Továbbjutott: az Academia Phoenix CSU Simona Halep Konstanca kettős győzelemmel, 163–115-ös összesítéssel.

Sepsi-SIC – CSTBv CSU Olimpia Brassó 115–55
Továbbjutott: a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, kettős győzelemmel, 240–101-es összesítéssel.

Csütörtök, 18.00
Marosvásárhelyi BC Sirius Mureșul     – CSM Alexandria

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.