Elődöntőben a férfi vízilabdázók

2021.08.04 - 16:40

A magyar férfi vízilabda-válogatott 15–11-re legyőzte a horvát csapatot a tokiói olimpia szerdai negyeddöntős mérkőzésén.
A találkozón a horvátok szerezték az első találatot, majd az első negyedet is ők hozták (2–3), de a folytatásban beindult a magyar gépezet. Manhercz Krisztián majdnem minden pozícióból betalált, Nagy Viktor is bravúros védéseket mutatott be – ha a labda nem akadt el a blokkoló magyar védők kezén. Így két gól előnyt szerzetek a magyar legények az első félidő végén.
Fordulás után kissé borzolta a kedélyeket, amikor a bírók a horvátoknak ítéletek egy találatot, bár a labda vélhetően nem át a „gólvonalon”. A videóbírós ellenőrzés után 7–6 lett az állás, majd nem sokkal később ki is egyenlítettek (8–8), de jött ismét Manhercz, aki ötödször volt eredményes a meccsen. OSC Újbuda játékosa hét góllal zárta a mérkőzést, és ezzel természetesen a magyar csapat legjobbja volt.
Végül négy góllal nyert a magyar együttes, és tizenhárom év után ismét bejutott a négy közé. Amikor legutóbb itt járt a válogatott, akkor győzött is...