Hétvégén nemzetközi találkozó helyszíne lesz a Károlyi-kastély: a magyarországi Söröskorsó és Pohárgyűjtő Egyesület tartja itt őszi egyeztetését.
Egy barátja révén került kapcsolatba a különlegesebb söröskorsókkal, dr. Hágó Attila Nándor, a nagykárolyi múzeum részlegvezetője, aki a régészkedésen kívül, előszeretettel gyarapítja újabb darabokkal, népes söröskorsó-gyűjteményét.
„Egy barátom ajándékozott meg az első hat darab korsóval, s innen indult ez a hobbi, mely mára kétségtelenül meghatározóvá vált számomra. Ezek teremtették meg a gyűjteményem első darabjait. Édesapámmal rendszeresen igyekeztünk bővíteni a korsóállományt, régiségboltokban, használt árucikkeket forgalmazó boltokban, internetes oldalakat böngészve, további darabokkal gazdagodott gyűjteményünk. Így lett meg az első száz darab. Az internetes bogarászás közben találtam rá a Söröskorsó és Pohárgyűjtő Egyesületre, akikkel felvettem a kapcsolatot, s néhány levélváltást követően, a tagjaik közé is bekerülhettem. Nagyon szimpatikus csapat, melynek én vagyok a legfiatalabb tagja. Az egyesület évente kétszer tart tagfelvételt, tavasszal és ősszel. Az utóbbi egy nem hivatalos közgyűlés, sokkal inkább egy kötetlenebb, beszélgetéssel, kirándulással összekötött találkozó, melyet idén ősszel, meghívásomnak eleget téve, Nagykárolyban tartunk meg. A tagok még soha nem jártak Nagykárolyban, így nagyon remélem, tetszeni fog nekik a kis városunk. A beszélgetéseken, esetleges csereberéken kívül, a nagyközönségnek is lehetősége lesz érdekességeket megtudni a söröskorsókról, a különlegesebb darabokról. Szombat délután, a klubelnök, Szemere István tart előadást a Károlyi-kastélyban, 16, vagy 17 órától kezdődően. Kötetlen beszélgetésre is sort kerítünk, s nagy szeretettel várunk mindenkit, aki szereti a sört, s szeretne egy jót beszélgetni a korsógyűjtésről”- mondta Hágó.
Hágó Attila Nándor korsógyűjteménye közel ezer darabot számlál, mely a legkülönbözőbb korsókat tartalmazza. Anyagukat tekintve a legtöbb kerámia, de van porcelán, üveg, kristály, ón, réz és fa korsó is. Az utóbbi időben főképpen az antik dombor mintás, fedeles kerámia valamint a porcelán korsók beszerzését részesíti előnyben. 2014-ben volt az első kiállítása a Nagykárolyi Városi Múzeumban, ahol kb. 600 korsót állított ki. A kiállítás időtartama alatt 4000 látogató tekintette meg. 2015-ben a Csanálosi Családi Napokon 40 korsót mutatott be, majd egy hónapra rá 50 korsót a III. Villa Karul Fesztiválon. A hétvégi rendezvényre szintén elhozza gyűjteménye kiemelkedőbb darabjait, melyeket, a többi egyesületi tag korsóival együtt, a nagyközönség is megtekinthet.