Belföld

Ellenőrző testületeket küld a tanügyminiszter az alacsony átoltottságú munkaközösséggel rendelkező iskolákba

2021.11.08 - 07:12
A tanügyminisztérium ellenőrző testülete fog kiszállni azokba az iskolákba, ahol alacsony az alkalmazottak átoltottsági aránya - jelentette be vasárnap este Sorin Cîmpeanu.

Az ügyvivő oktatási miniszter közölte, megháromszorozták az ellenőrző csoportok számát, és azok egyrészt az egészségügyi szabályok betartását fogják megvizsgálni az iskolákban, másrészt arra keresik a választ, mi az oka a tanárok és a személyzet alacsony átoltottságának. Cîmpeanu 'szégyenteljesnek' nevezte a Digi24-nek adott interjúban, hogy egyes oktatási intézményekben a munkaközösség 12 százaléka van beoltva.

A miniszter úgy vélekedett, hogy összefüggés van az igazgató oltáshoz való hozzáállása és az iskola alkalmazottainak átoltottsága között. 'Ahol az igazgató oltásellenes, ott nagyon alacsony átoltottsági arányra számítunk. Ez az igazság. Nem normális, hogy tanárként, a diákok példaképeként valaki nem érti meg a vakcina jelentőségét és szükségességét, nem fogja fel, hogy a tudomány fejlődik' - mondta Sorin Cîmpeanu.
AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Vidék

Veszett kutyára bukkantak Turcon

Az eset nyomán a prefektúra elrendelte a gazdátlan kutyák azonosítását és kezelését, valamint a húsevő állatok kötelező oltását.
Szatmár megye

Ingyenes HPV-oltás 27 éves korig, féláron 45 éves korig

Október 1-jétől életbe léptek Romániában az új HPV-oltási szabályok: bővült a jogosultak köre, a 27 év alattiak ingyen, a 45 év alattiak pedig féláron juthatnak hozzá a védőoltáshoz.
Szatmár megye

Veszett borz Sárközújlakon

Csak az oltás védheti meg a kutyát, a macskát.