Ellenfél volt a pálya is

2013.03.01 - 18:25

Eddig többnyire műfüves pályán játszott felkészülési meccseket a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata, pénteken viszont visszazökkentek a „valóságba”.

Vissza kell szokjanak a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapának a játékosai a füves pályához, ezért is választott Csik Tibor vezetőedző az utolsó felkészülési mérkőzésekre olyan ellenfeleket, akikkel „rendes” pályán küzdhet meg. A téli alapozás idején ugyanis többnyire műfüves pályán játszottak a legények, pénteken azonban, Érmihályfalván meggyűlt a játékosok gondja a „valóssággal”. Mégis, már a 2. percben sikerült vezetést szerezni: Botos szögletéből Silaghi fejelt Szász kapujába. Ezután viszont óvatosak voltak a fiúk, nehogy sérülés érje valamelyiket, egy héttel a bajnoki rajt előtt. Jövő hét ilyenkor ugyanis első tavaszi meccsét kell játssza az Olimpia FC, ennek viszont feltétele, hogy az ellenfél, a Gyulafehérvári Europa elutazzon Szatmárnémetibe.

Az érmihályfalvi felkészülési meccs egyébként 2–0-ra végződött. Az utolsó helyzetek egyikét ugyanis kihasználta a szatmári legénység, és egy keresztbe adott labdát gurított a kapuba Dănilă. Vasárnap az utolsó tesztet teljesítik a fiúk, akkor is negyedosztályos csapat lesz az ellenfél, füves pályán: az Apai Victoria látja vendégül az Olimpia FC a 14 órakor kezdődő meccsen.

Felkészülési mérkőzésen

Érmihályfalvi Unirea – Szatmárnémeti Olimpia FC 0–2 (0–1). Gólszerzők: Silaghi (2. perc), Dănilă (90. perc).

Unirea: Szász – Katona, Lazar, Ruszkai, Horváth, Chereji, Varadi, Lakatos, Illés, Pap, Benciu. Játszottak még: Solti, Kerezsi, Sándor Cr., Sándor K.

Olimpia FC: Şuta – Glodean, Fl. Mureşan, Silaghi, Hanus, Roatiş, Botos, Homorozan, Dragoş, Marinaş, Dănilă. Játszottak még: Sabău, Curtean, Tilinger, Prodan.

Fotók: Rencz Csaba/Bihari Napló