Elképesztő fölénnyel nyerték az évnyitó tornát

2014.01.05 - 11:58

Hat mérkőzésen összesen 40 gólt rúgott és csupán 3-at kapott a Sport Mania Kupa teremfoci–torna győztese, a Gaşca Nebună csapat. A szatmárnémeti évnyitó megmérettetésre 13 csapat nevezett.

A Pusztadaróci Recolta és a Gaşca Nebună csapatok játszották a 19 éven aluliaknak kiírt Sport Mania Kupa teremlabdarúgó–tornát.

A szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben rendezett évnyitó megmérettetésére tizenhárom csapat nevezett, őket három csoportba sorolták a szervezők. A Gaşca Nebună tarolt a csoportmérkőzések során és száz százalékos teljesítménnyel, 25–0-s gólkülönbséggel jutottak tovább. A negyeddöntőben az FC Gremio volt a legerősebb ellenfél, ugyanis a rendes játékidő után 2–2 volt az állás, de a hétméteresek után sikerült 2–1-el továbblépni. A legjobb négy között újabb sima győzelem következett, 11–0-lal gázoltak át a Szilágysomlyói Sportul csapatán. A döntőbeli ellenfele, a Pusztadaróci Recolta kicsit „göröngyösebb” utat járt be, hiszen a csoportkörből két győzelemmel és két döntetlennel, jobb gólaránnyal jutott a negyeddöntőbe. A legjobb nyolc között a széria második helyéről érkező CS Crasna volt az ellenfél. A csoportkörben 1–1-es döntetlent játszott a két együttes, a negyeddöntőben viszont 6–1-re győztek a daróciak. Az elődöntőben 4–1-re verte Recolta a Puştii lui Wanger csapatot.

A finálé szoros összecsapást hozott, végül a Gaşca Nebună 2–1-re nyert, és vihette haza a győztesnek járó serleget, Brian Lemac révén pedig a gólkirálynak járó díjat. A daróciakat sem küldték haza üres kézzel, az ezüstérem mellett ugyanis Raul Cherecheş érdemelte ki a torna legjobb kapusának járó elismerést. A torna legjobb játékosának Denis Chivarit választották meg, akinek a csapata, a Puştii lui Wanger a harmadik helyen zárt, miután hétméteresekkel 2–1-re verték a Szilágysomlyói Sportul együttest.