Elitligás éllovas a LPS csapata

2016.11.09 - 17:13

3–1-re nyert szerdán a Szatmárnémeti Sportlíceum 19 éven aluliak labdarúgócsapata a szatmári meccsig veretlen Temesvári Kiválósági Központ legénysége ellen, így átvette a vezetést a korosztályos élvonalbeli bajnokság Nyugati csoportjának a táblázatában.

A Szatmárnémeti Sportlíceum 19 éven aluliak labdarúgócsapata élre állt a korosztályos bajnokság élvonalának Nyugati csoportjában, miután szerdán legyőzte az addigi veretlen Temesvári Kiválósági Központ legénységét.

A találkozót még az idény elején, a 2. fordulóban kellett volna játsszák, de a bánságiak kérésére halasztva lett a meccs. Talán az a döntés jól jött Dacian Nastai edző tanítványainak, mivel mostanra még jobban összeállt a csapat és lendületben vannak.

Nem mellékes az a tény sem, hogy a korábbi két veretlen temesvári csapat, az ACS Poli és a Kiválósági Központ is a LPS-től szenvedte el idénybeli első vereségét. A sportlicisek idei mérlege viszont minden bizonnyal szebben mutatott volna, amennyiben az 1. fordulóban nem vesztettek volna a Aradi UTA Bătrâna Doamnă otthonában, illetve a október 2-én sem hagyták volna a három pontot a Kolozsvári Ardealul csapatának. Ez utóbbi volt a LPS legutóbbi veresége a bajnoki idényben, ugyanis az ezt követően jött az ACS Poli, majd a Târgu Jiu-i győzelem.

Szerdán 3–1-re győzött a LPS a temesvári ellenfelével szemben. Nagy Máté már a 7. percben vezetést szerzett a szatmáriaknak (1–0), majd Sergiu Ciocan hagyott ki egy 11-est. A 25. percben Mario Silaghi egy szögletből beívelt labdát fejelt a kapuba (2–0), de a vendégektől Antonio Sefer szépíteni tudott (2–1). Az egyenlítő gólt már nem találták a fociakadémia játékosai, viszont Székely Krisztián a 62. percben eredményes volt és beállította a 3–1-es végeredményt.

Nastai legényei legalább két hétig kell megőrizzék az első pozíciót a tabellán. Ezen a hétvégén, szombaton 12 órától, a 12. forduló mérkőzésén a szerényebb képességű Nagyváradi LPS Bihorul lesz a vendég, az ezt követő etapban viszont szabadnapos lesz a szatmári csapata, akkor vélhetően az UTA visszaelőzi egy ponttal a LPS-t, illetve kiegyenlíti pontszámban a szatmáriakat a két temesvári alakulat.

Az oda-visszavágó fordulók után a legjobb két csapat bajnoki elődöntőt játszik majd a Keleti csoport első két helyezettjével.

Az Olimpiát nem érdekli?

Említésre méltó, hogy a Szatmárnémeti FC Olimpia szakvezetői közül senki nem volt kint a meccsen, hogy megnézze a LPS fiait. A srácok iskolai tanulmányaikat is befejezik jövő nyáron, így a jobbak már profi szerződést is kaphatnak. Nastai többször is hangsúlyozta, hogy az Olimpiánál 2-3 játékos már most megállná a helyét, de mindezek ellenére a sárga-kékek egy edzője sem jött el az ifjúsági elitligás élcsapatának a meccsére. Ehelyett az ország déli részéről hoznak hasonló korú ifiket, akik vélhetően nem ingyen öltik magukra az Olimpia mezét.

Felfigyelt viszont a szatmári tehetségekre Ioan Ovidiu Sabău, aki jelenleg a negyedosztályos Kolozsvári U edzője. Ő szerdán eljött a szatmárnémeti Someșul Stadionban, hogy szemügyre vegye Nastai tehetséges legényeit.

A Szatmárnémeti LPS kerete a szerdai meccsen

Kezdőcsapat: Sebastian Moroz – Mario Silagyi, Laurențiu Cătuna, Santai Szabolcs, Parnau Márk, Adrian Micaș, Nagy Máté, Denis Cubaș, Sergiu Ciocan, Răzvan Onea, Székely Krisztián.

Cserék: Darius Oltean, Titus Coți, Sebastian Rusu, Darius Forgacs, Danis Topan, Claudiu Levay, Hájer István.

Vezetőedző: Dacian Nastai.