Elhunyt Sir Stirling Moss

2020.04.13 - 14:01

Sir Stirling Moss 1951 és 1961 között 67 Formula–1-es futamon indult, amelyből 16-ot nyert meg, emellett még négy alkalommal állt dobogón, és négyszer végzett a világbajnoki összetett második helyén. Moss sportági közvélekedés szerint minden idők legkiválóbb pilótája volt, aki soha nem nyert világbajnoki címet, és 16 győzelmével máig csúcstartó, mint a legtöbbszörös futamgyőztes, aki nem lett világbajnok. Sir Moss hosszútávú és raliversenyeken is indult, és sokoldalúságát bizonyítja, hogy pályafutása során különböző kategóriájú autó- és motorversenyeken összesen 212 győzelmet aratott.

A Daily Mail megszólaltatta Sir Stirling Moss feleségét, Lady Mosst, aki az utóbbi időszakban folyamatosan ápolta férjét: „Úgy halt meg, ahogy élt, csodásan nézett ki. Egyszerűen elfáradt a végére, csak lecsukta a gyönyörű szemeit, és ennyi volt.”