Elfelejtett gólt lőni az Olimpia

2017.05.05 - 14:30

Négyből négy Olimpia-vereség a mérleg a még versenyben levő Ilfov megyei labdarúgócsapatok otthonában játszott mérkőzések tekintetében, mivel a szatmáriakat tegnap a CS Baloteși is legyőzte. Ez a tavaszi hetedik vereség. Vasárnap nősülhet Mureșan.

Hiába az egyértelmű mezőnyfölény, a jobb labdabirtoklás, a több kapura rúgás és a veszélyesebb játék, ugyanis a labdarúgást a kezdetektől gólokra játsszák. Talán elcsépeltnek, és talán nevetségesnek tűnik a fentebbi kijelentés, azonban úgy tűnik, hogy erről megfeledkeztek a Szatmárnémeti FC Olimpia legényei, ugyanis a CS Baloteși 1–0-ra győzött pénteken a sárga-kékek elleni bajnoki mérkőzésen. Az már csak hab a tortán, hogy ez az idei hetedik veresége a szatmáriaknak, és az eddigi tizenegy mérkőzésen csak nyolc pontot sikerült gyűjteni. Másrészt, az eddigi hat idegenbeli bajnokin összesen három gólt sikerült rúgni, ez a negyedik találkozó, hogy nullára kap ki vendégként az Olimpia. 3–10 az idegenbeli gólkülönbség, de a hazai meccseket mérlege is ijesztő, 4–6. De érvényesült egy másik statisztikai adat is, amelyről tegnapi lapszámunkban beszámoltunk: az Olimpia nem tud nyerni (és gólt sem rúgni) egyik Ilfov megyei csapat otthonában sem, amely még versenyben van a másodosztályban: korábban a Clinceni, az Afumați és a Snagovban székelő Resicabányai Metalul is verte Bogdan Andone edző csapatát.

A pénteki mérkőzést jellemeztük beszámolónk első mondatában, hiszen az Olimpia az első perctől nekiesett ellenfelének. Vasile Pop az első tíz percben már vezetést szerezhetett volna, de távoli lapos lövését nyújtózva szögletre kanalazta a hazaiak kapusa, Fulga. Alig öt perccel később Iulain Roșu tapsolta el az Olimpia legnagyobb helyzetét: Adrian Voicu indítása után ajtó-ablak helyzetben maradt az Olimpia temesvári játékosa, de közeli gyenge lövését Fulga ismét védeni tudta. A 22. percben megmutatta az ellenfél, hogy kell kihasználni egy helyzetet: Costantin Dedu jobb oldali beadására a Bukaresti Juventustól kölcsön kapott Eugen Nica érkezett a rövidre, aki fejjel a hosszú sarokba küldte a labdát (1–0). Ez volt egyébként a hazaiak egyetlen lövése a kilencven perc alatt, amely eltalálta Bogdan Dascălu kapuját. Emellett Lucian Ionnak volt még egy fejese a második félidőben, amely kevéssel célt tévesztett. Azonban az Olimpia játékosai körbelőtték Fulga kapuját, Pană, Pop és Voicu lövéseit pedig könnyedén védte a hazaiak hálóőre. A statisztikát nézve, 1–8 volt a kapura tartó lövések száma, míg a kaput eltaláló lövések különbsége 1–6 volt. A labdabirtoklás terén is simán verte az Olimpia a Baloteși-et: 40–60 százalék. De mit érnek ezek a statisztikai adatok, amennyiben nem szerez pontokat a csapat?

Az sem mellékes, hogy a táblázatban elfoglalt 8. hely sem biztos már, hiszen egy pont előnye maradt az Olimpiának a felzárkózó Dunărea Călărași előtt. A Duna-parti csapat szombat késő délután játszik Temesváron, és győzelem esetén helyet cserél a szatmáriakkal, akik február 25-én még a második helyen álltak a Liga 2 táblázatában.

Vasárnap egy örömteli eseményen vesznek részt az Olimpia legényei, hiszen a szatmári hátvéd, Mihăiță Florin Mureșan örök hűséget fogad kedvesének, Adrianának. Sok boldogságot kíván a Szatmári Friss Újság szerkesztősége az ifjú párnak! Utána viszont folytatódjék a munka. A 34. fordulóban szabadnapos az Olimpia, május 20-án pedig a feljutási reményeket dédelgető Chindia Târgoviște vendége lesz a sárga-kék alakulat.

Liga 2, 33. forduló

CS Baloteşti – Szatmárnémeti FC Olimpia 1–0 (1–0). Gólszerző: Nica (22. perc).

Baloteşti: Fulga – Mirescu, Marciuc, Flămânzeanu, Dedu, Ioniţă (Niculae, 55. perc), Ion (Dicu 78.), Antoche, Gojnea, Herea, Nica (Răuţă, 89.). Vezetőedző: Augustin Călin.

Olimpia: Dascălu – Ciul (Luduşan, 70. perc), Mureşan, Heil, Krausz, Roşu (Villand, 46.), Pană, Pop, Ursu (Duruș, 46.), Faur, Voicu. Vezetőedző: Bogdan Andone.