Te is megpróbálod kidolgozni a magad életstratégiáját, mert megértetted, hogy csak az éri el a célját, aki tudatosan halad felé. Veled is előfordul, hogy sokkal gyorsabban akarsz célba érni, mint ahogy lehet, mert meg akarsz előzni másokat. A célba érésnek több útja is lehet. Több példát is lehet követni, akik szabályos vagy megkérdőjelezhető eszközökkel már elérték a célt. Sokszor elmondjuk: fontos a közösségi élet, bár ilyenkor nem mérlegeljük, hogy az jó vagy rossz irányba befolyásolja az egyént.
Te is megpróbálod kidolgozni a magad életstratégiáját, hogy elkezdhesd az építkezést. Célt érni lehet tanulással, munkával, küzdéssel, de lehet úgy is, hogy beleszületik az ember a jóba, vagy jókor jó helyre kerül, és sodorja magával az ár.
Minden fejben dől el — tartja a mondás. Mégis napok, hetek, hónapok, évek telnek el, úgy futnak el gondolatok, tervek, célok… a fejekben, hogy azok nem járnak következményekkel, nem illeszkednek be olyan életstratégiákba, amelyek célhoz vezetnek. Érdemes lenne jobban odafigyelni arra, hogy az életünkben csak az történik meg, ami fejben már lezajlott, lejátszódott.
Te is úgy vagy, hogy néha félsz a változtatástól, félsz a biztosat a bizonytalanra váltani, máskor gondolkodás nélkül vállalod az újat anélkül, hogy látnád annak következményeit, mert abba az irányba haladnak mások is. Eszedbe jut valaha, hogy lehet nagyon sok embernek ugyanaz a célja, de nem ugyanazok a lehetőségei, az adottságai, a feltételei… Célokat, életstratégiát lehet tervezni, de mindig figyelembe kell venni a kiindulópontot és a célhoz vezető utat. A megszokott, biztonságos út egyszerű és könnyen járható addig, amíg beéred azzal, amit azon az úton járva elérhetsz. Ha nem, akkor szükség van elszántságra, egy tudatos döntésre, egy olyan új működési elvre, ami biztonságos. Nemcsak jó, de biztonságos is.
Te is próbáltad már legyőzni negatív érzéseid, hogy a változás jobbat hoz, új energiákkal töltődsz fel, új helyzetek és körülmények alakulnak ki, régi és új szereplőkkel. A teremtés nem áll meg sohasem. Folyamatosan új álmok, vágyak, célok jelennek meg, de mindezek csak akkor visznek előre, ha teszel értük. Már az ókori bölcsek megmondták — azóta nem cáfolja senki, hanem mindenki megerősíti —, hogy a lelki és testi érzések harmóniája adja az élet értelmét. Ha a testi szükségletek kielégítetlenek, akkor a lélek is szenved: elhidegül, sorvadásba kezd. Az életstratégia kialakításakor az első lépés a belső béke megteremtése. Ha nincs feszültség a testben, akkor a lelki nyugalom is helyreáll, és elkezdődhet az életstratégia megélése.
Elek György