Szatmárnémeti

Elégséges véradó volt tavaly – egyre több a fiatal

2026.02.03 - 09:33
Jobb felszereltség a szatmárnémeti vérközpontban.

Húsz százalékkal nőtt a váradók száma Szatmárban amióta 67 lejről 280 lejre emelték a véradói juttatást. Alina Cosmina Coita, a vérközpont igazgatója elmondta, tavaly 12 000 személy adott vért, tavalyelőtt és a korábbi években ez a szám 10–11 ezer körül volt.

Alina Cosmina Coita.

Javultak a körülmények a 15-ös lakótelepen, a Ravensburg utcában lévő intézményben. Célba ért a Rotary Club Samus tavaly év végi Mikulás-futás akcióján összegyűlt adomány: újakra cserélték a váróterem hatvanas évekből való székeit. Nagyobb televízión lehet híreket nézni a véradást megelőző vizsgálatok közötti szünetekben, rendszeresen víz és üdítő áll a véradók rendelkezésére.

Coita szerint a tavalyi év legfőbb pozitívuma, hogy emelkedni kezdett a fiatal, első véradók száma. A visszatérő, állandó véradók továbbra is a 40–55 éves korosztályból kerülnek ki, de érdeklődnek az ilyenfajta egészségügyi jótékonykodás iránt a fiatal generáció tagjai is.

Princz Csaba
(A szerző felvételei)
 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Egy csepp emberség - közeleg a véradás világnapja

Ismerik azt a mondást, hogy „csak egy csepp vagy az óceánban”? Idén június 14-én, a véradók világnapja alkalmából itt az ideje, hogy ezt a kishitű gondolatot örökre elfelejtsük! – üzeni a vérközpont.
Szatmárnémeti

Szabadtéri kötés-horgolásra várják a szatmári érdeklődőket

Egy órás szabadtéri foglalkozást szerveznek Szatmárnémetiben, a Megmaradás Háza udvarán szombaton, június 13-án. Környezetbarát bevásárlószatyrokat készíthetnek a résztvevők.
Szatmárnémeti

Vérre lenne szükség, várja az önkénteseket a vérközpont

Felhívást intézett a lakossághoz a szatmárnémeti vérközpont: nagy szükség lenne 0 Rh-negatív, A és B RH-negatív vércsoportú önkéntesekre!