Eldőlt? Bajnok lehet a Nagykárolyi Victoria?

2022.05.29 - 15:27

A Victoria Szatmárnémetiben, az Olimpia ellen játszott derbit. A kiegyenlített mérkőzést a második félidő elején döntötte el Botan csapata: egy szöglet után Kinczel Ervin fejelte a labdát Alex Șugar kapujába (0–1). Ez a gól három pontot, és vélhetően a bajnoki címet hozta meg a nagykárolyiaknak. A széria másik rangadóján ugyanis az üldöző avasiak botlottak Vetésben.
Cristian Popa edző alakulata hazai közönség előtt szerzett vezetést egy fél órányi játék után (1–0), de a szünet előtt Lician Homorozan egyenlített: egy gyenge felszabadítás után vágta a labdát a kapuba (1–1). Fordulás után Dacian Dunca 11-esből talált be, és ezzel előnybe került az Energia (1–2). Sorba hagyta ki a helyzeteket az avasi csapat, három alkalommal a kapufa mentette meg a vetésieket, viszont a mérkőzés utolsó percében jött a hideg zuhany a vendégeknek: Raul Apai mesterien talált el egy rúgást, és 35 méterről varrta a labdát Andrei Gergely kapujába (2–2).
Az utolsó fordulót a pünkösdi hétvégén rendezik. A Victoria Avasújvárosban, az avasfelsőfaluiak pedig Kaplonyba mennek.
Pontegyenlőség esetén a gólkülönbség dönt majd a végső sorrendről, hiszen mindkét csapat az alapszakaszi csoportlesőként kvalifikálta magát a felsőházba.

LIGA 4 ELITE, PLAYOFF, 6. FORDULÓ

Tasnádi Unirea – Avasújvárosi Talna 3–3 (2–2)
Gólszerzők: Cătălin Mărneanu 13., Raul Silaghi 30., Fischer Péter 75., illetve Casian Bere 4., 49., Bogdan Faur 10.

Olimpia 1921 – Nagykárolyi VSK Victoria 0–1 (0–0)
Gólszerző: Kinczel Ervin 48.

Vetési Viitorul – Avasfelsőfalui Energia 2–2 (1–1)
Gólszerzők: Raul Matioc 30., Raul Apai 90+3., illetve Lucian Homorozan 37., Dacian Dunca 65.

Pusztadaróci Recolta – Kaplonyi AFC 8–1 (3–1)
Gólszerzők: Mester Nándor (3 gól), Denis Cubaș (2), Lakatos Tibor (2), Ioan Caba, illetve Marius Moldovan.

8. Kaplonyi SE    6    0    0    6    3–45    0

Pontegyenlőség esetén az alapszakaszban elfoglalt helyezés dönt a sorrenden (Tasnád a 2. helyen zárt a B-csoportban, az Olimpia a 3. volt az A-csoportban).