Szatmárnémeti

Elballagtak a kölcseys gyógyszerész asszisztensek

A 11 leendő gyógyszerész meghatottan hallgatta az osztályfőnök kedves szavait és búcssúját (Fotó: A szerző felvétele)
2022.06.17 - 21:54
A diák anyanyelvén érti meg legjobban választott szakmájának mesterségbeli fogásait és a betegséggel küzdő emberek egyszerűbben és jobban szót értenek anyanyelvükön a felírt gyógyszerek megvásárlásánál — elballagtak a Kölcsey Ferenc Főgimnáziumban működő magyar nyelvű, posztliceális képzés gyógyszerészeti asszisztensei.

Elballagtak a Kölcsey Ferenc Főgimnázium posztliceális képzésén résztvevő gyógyszerész asszisztensek pénteken délután. Az ünnepélynek az iskola étkezdéje adott otthont, amely zsúfoltságig megtelt büszke szülőkkel és hozzátartozókkal, valamint az illatozó, szebbnél szebb csokrokkal, amit a 11 végzősnek szántak.

A ballagás a diákok ünnepélyes, a Gaudeamus-ra való bevonulásával kezdődött, majd a beszédek sorát Pataki Enikő, az iskola igazgatója nyitotta meg. A tanárnő mindenekelőtt köszöntötte az összegyűlteket, majd a ballagás ünnepi voltáról beszélt. A végzősökre terelve a szót elmondta, hogy az idei évfolyam az eddigi legkevesebb diákkal záruló osztály, de annál kitartóbb és sikeresebb diákokkal büszkélkedhet.  “ Ők azok akik túljutottak minden akadályon, legyőzték önmagukat is olykor, ha nehéz is volt lépést tartani  – hiszen nem volt könnyű ez a három év: online oktatással tartani a lépést, amelyben szakmát kell tanulni úgy, hogy nem lehet jelen lenni az oktatáson. De ők mégis vállalták, átléptek ezeken az akadályokon és sikerült nekik.” – dicsérte a végzősöket az igazgató. Továbbá kiemelte az anyanyelven tanulás fontosságát, majd köszönetet mondott az oktatóknak, a szülőknek és a kölcseys tanároknak. Beszéde végén egy Kosztolányi idézettel indította útjukra a diákokat, majd sok sikert kívánt úgy a közelgő vizsgához, mint az élethez.

A továbbiakban Átyim Erzsébet, a ballagók osztályfőnöke vette át a szót, aki elsősorban a posztliceális képzés létrejöttében közreműködő intézményeknek iránt fejezte ki háláját, majd az anyanyelven való tanulás fontosságát méltatta. “ A diák anyanyelvén érti meg legjobban  választott szakmájának mesterségbeli fogásait és a betegséggel küzdő emberek egyszerűbben és jobban szót értenek anyanyelvükön a felírt gyógyszerek megvásárlásánál.” – magyarázta az osztályfőnök. Kitért arra is, hogy az elején 19 diákkal induló évfolyamból csupán 11 ért célba, ám azok a diákok kitűnő eredményeket és sikereket értek el az évek alatt, ami elmondása szerint őt is örömmel és büszkeséggel tölti el. Zárásképpen sok sikert, kitartást és örömöt kívánt a diákoknak, majd további jó tanácsokkal látta el a végzősöket.

Az osztályfőnököt Kiss Mária az osztály szakmai vezetője váltotta fel. Kiss Mária a búcsúzás szépségeit emelte ki, az új irány rejtette lehetőségekre vonva fel a figyelmet. Ezt követően az iskola és Szatmárnémeti diákokhoz való viszonyát és kötődését méltatta.  “Nem is olyan sokára valahol újra a legkisebbek lesztek, de ma még tietek a világ. Hogy melyik világ? Ez a kis világ Szatmárnémeti. Nézzetek körbe: mindazt, ami egyszer majd egy megsárgult kép és egy kiakasztott tabló lesz a falon, ti vagytok és a kerete ennek a képnek a város. Innen akárhová repültök ki – és nagyon sokfelé mentek majd – a színeink, az emlékeink magatokkal  hordjátok majd és ide bármikor visszatérhettek.” – hangzott el a szakmai vezető beszédében. Búcsúzásképpen beismerte, hogy hiányozni fognak neki diákjai, majd sok sikert kívánt és néhány jótanácsot adott “útravalóul” a ballagóknak.

A továbbiakban Rákóczi Renáta gyógyszerésznő az oktatók nevében búcsúzott a diákoktól, a velük közösen megélt élményeket elevenítve fel, és az évek során szerzett tudás és tapasztalatok hosszú sorát ismertette az összegyűltekkel. A nosztalgia mellett számos jókívánságot is felsorakoztatott:  “Céljaitok eléréséhez kívánjuk, hogy ne csak a szemetekkel lássatok és az eszetekkel gondolkodjatok, de a szívetekkel is. Mivel hivatásotok által közel kerültök az emberekhez, legyetek kedvesek és segítő kezet nyújtó embertársak.” – fejezte be beszédét Rákóczi Renáta, sok sikert kívánva a ballagóknak.
A gyógyszerésznőt követően a másodéves hallgatók búcsúztatták a ballagókat, majd az ünnepélyes kulcsátadás következett, aztán pedig a tanulmányi kiértékelők és a díjátadás vette kezdetét, melyet Bozga Anda és Kiss Mária vezettek le. A rengeteg jó eredmény felsorolása és az elismerő oklevelek átvétele után a ballagást a Szózat eléneklésével zárták.

Szabó Beatrix