EL-specialista az első döntős

2020.08.17 - 12:11

Elsőként a sorozat háromszoros győztese, a Sevilla jutott be a labdarúgó Európa Liga idei kiírásának a döntőjébe, miután 2–1-re legyőzte a 2016–17-es idény nyertesét, a Manchester United együttest.

A spanyol Sevilla és az angol Manchester United labdarúgócsapatok a harmadik európai kupamérkőzésüket játszották egymás ellen vasárnap este Kölnben, az EL idei kiírásának elődöntőjében, és a mérleget tekintve a spanyolok várhatták optimistán a összecsapást. Az andalúz alakulat ugyanis a Bajnokok Ligája 2017–2018-as kiírásának a nyolcaddöntőjében 2–1-es összesítéssel (az odavágón 0–0 volt a végeredmény) búcsúztatta a Manchestert.

De a „vörös ördögök” is jó szájízzel várhatták a találkozót, ugyanis utóbbi négy alkalommal, amikor a csapat elődöntőbe jutott a BL-ben vagy az EL-ben, akkor végül a fináléban is érdekelt volt.

Bruno Fernandes viszonylag hamar meg is szerezte a vezetést az angoloknak: Marcus Rashfordot buktatták a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest a portugál védhetetlenül a jobb felsőbe bombázta (0–1).

Amióta Fernandes februárban debütált az MU-ban, csak Robert Lewandowski (28 gól) és Lionel Messi (27 gól) szerzett nála több gólt a topligákban: a manchesteriek játékosa 20 találattal zárta az idényt.

A Sevilla egyenlítéséig a 26. percig kellett várni: az andalúzok a felezővonaltól két passzal kerültek a United védelme mögé, s a 26 éves Suso könyörtelenül kihasználta a lehetőséget (1–1).

A második játékrész elején rohamot indítottak Ole Gunnar Solskjaer tanítványai. Hiába azonban a sok helyzet, újabb gólt nem tudtak szerezni Paul Pogbáék, sőt, Luuk de Jong révén a 78. percben már a Sevillánál volt az előny: az MU védői ismét elaludtak egy beadásnál, s a holland támadó nem hibázott (2–1).

A 29 éves csatár utóbbi 12 meccsén most először talált be, gólja EL-döntőt ért!

A Sevilla így nagy eséllyel pályázhat arra, hogy a sorozat legeredményesebb csapata legyen: az Európa Ligát 2014-ben, 2015-ben és 2016-ban megnyerő csapat eddig ugyanannyi trófeával ékeskedik ebben a sorozatban, mint az Atlético Madrid (2010, 2012, 2018).