EKL-döntős bíró vezette a vetési derbit

2022.05.15 - 13:45

A bihari sípmester a Vetési Viitorul – Nagykárolyi VSK Victoria találkozót kellett volna vezesse a Liga 4 Elite felsőházának 4. fordulójában, de a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület hamar megtalálta a helyettesítőjét: Kovács István azonnal igent mondott Szilágyi István AJF-elnök hívására.
Mint ismeretes, a nagykárolyi FIFA-bíró a hónap végén az albániai Tiranában az Európa Konferencia Liga döntőjét, az AS Roma – Feyenoord mérkőzést fogja vezetni. A nemzetközi sajtó viszont már azt is előrevetíti, hogy Kovács ott lesz majd az év végi világbajnokságon is, miután a múlt hónapban, a Manchester City – Real Madrid Bajnokok Ligája elődöntőben is bizonyította, hogy helye van a világ elitjében.
Bár szombaton megyei rangadón kellett bíráskodnia, mégsem derogált neki a feladat, és a maximális odaadással vezette a meccset. „A City – Real meccsen tizenhárom kilométert futottam, most nyolcat, ami azért elég sok egy ilyen kis méretű pályán” – mondta a találkozó után a bíró, aki minden egyes akciónál jól helyezkedett a pályán, és vitathatatlan ítéleteket hozott.
A jó ritmusú mérkőzésen egyébként a hazaiak rúgták az első gólt: Florin Görbe hibáját kihasználva Alin Merce szerzett vezetést a Viitorulnak (1–0). Túloldalt Teodor Bîrle torpedójánál a kapufa mentette meg a hazaiakat, kicsivel később viszont nagyot nyújtózott a kapus Daniel Feier lövésénél.
Fordulás után a Victoriának két perc is elég volt, hogy fordítsanak: az 50. percben Claudiu Mihale fejelte a kapuba a szögletből érkező labdát (1–1), majd Kinczel Ervin beadása után a hazaiak védője, Rareș Mureșan ért szerencsétlenül a labdába, és öngóllal már 2–1-re vezettek a károlyiak.
Negyed órával később viszont egyenlítettek a hazaiak: egy bedobás után Raul Matioc vette célba a károlyi kapu vinklijét (2–2).
A végeredményt Raul Zbona állította be, aki egy 11-est váltott gólra (2–3), és ezzel a három ponttal a VSK Victoria továbbra is esélyes marad a bajnoki cím meghódítására. Az első helyen viszont továbbra is az Avasfelsőfalui Energiával osztózik, az avasiak ugyanis 4–0-ra nyertek Tasnád ellen.
A Liga 4 Elite felsőházának 4. fordulója után a Victoria az első 13 ponttal, 20–4-es gólkülönbséggel, az Energia pedig második 13 ponttal, 9–2-es gólkülönbséggel.

LIGA 4 ELITE, PLAYOFF, 4. FORDULÓ

Vetési Viitorul – Nagykárolyi VSK Victoria 2–3
Gólszerzők: Alin Merce 17., Raul Matioc 67., illetve Claudiu Mihale 50, Rareș Mureșan 52. (öngól), Raul Zbona 77. (11-esből)

Avasfelsőfalui Energia – Tasnádi Unirea 4–0
Gólszerzők: Adrian Balha 65., Cosmin Berindea 77., 89., Alexandru Chiver 90+2.

Keretbemutatás és főpróba a Decebal ellen

Nem volt szerencséje a Nagykárolyi VSK Victoria csapatának a nyári felkészülés alatt, hiszen három betervezett ellenfél ellen nem játszhatott barátságos mérkőzést.

Nagykárolyi Victoria – Szatmárnémeti VSK derbivel indul az idény

„Tíz százalék esélye volt annak, hogy egymás elleni meccsel kezdjük a bajnokságot” – mondta a sorsolást követően Csik Tibor, miután megtudta, hogy a Vikivel játszanak a nyitányon.