A Bűnmegelőzés Hete idei tavaszi kampányában kiemelten foglalkoznak a családon belüli erőszakkal, a virtuális világban leselkedő veszélyekkel és természetesen a már „hagyományos” értékvédelemmel.
A Szatmár Megyei Rendőr-felügyelőség tizenkettedik alkalommal csatlakozott az Bűnmegelőzés Hete nevű országos rendezvénysorozathoz — pontosabban annak tavaszi kampányához, ugyanis idéntől évente kétszer, tavasszal és ősszel szervezik meg a rendezvényt —, melynek programját részben az országos prioritásoknak, részben a helyi, azaz Szatmár megyei specifikumoknak megfelelően alakították ki.
Az április 3–7. között zajló rendezvény célja, hogy felhívja mind a fiatal, mind az idősebb korosztály figyelmét a bűnmegelőzés fontosságára, az értékek (autók, lakások, tárgyak) védelmére, a biztonságos (alkohol- és drogmentes) közlekedésre. Ugyanakkor ezen a héten kiemelt figyelmet fordítanak a családon belüli erőszakra és az internet világában leselkedő veszélyforrásokra. Szintén újításnak számít, hogy a Bűnmegelőzés Hete napjaiban nemcsak a diákokkal, fiatalokkal beszélgetnek és tartanak számukra ismertető előadásokat, hanem a szülőkkel, a felnőttekkel is. Amint Simona Săndulescu, a Bűnmegelőzési és Elemzési Osztály felügyelője a rendezvénysor tegnapi, nyitó sajtótájékoztatóján rámutatott: „Ennek a hétnek a feladata felvilágosítani az embereket s főleg a gyermekeket, kamaszokat, de bizonyos témakörökben az idősebbeket is, hogy ne váljanak áldozatokká, bűncselekmények szenvedő alanyaivá. Az utóbbi időben egyre több és egyre — hogy úgy mondjam — 'különlegesebb' veszély leselkedik a fiatalokra (és nem csak) a világhálón, s bár sajnos mindtől nem tudjuk megvédeni őket, ezekben a napokban igyekszünk rámutatni azokra az 'új' veszélyforrásokra, amelyek egy év alatt jöttek létre.”
A Bűnmegelőzés Hetében mindennap más-más témával foglalkoznak a rendőrök: hétfőn a lakásbetörések, lopások s főleg az idősebb korosztályt érintő, különféle módozatú csalások és becsapások voltak terítéken; kedden és szerdán a biztonságos internetezésről és a világhálón szinte naponta felbukkanó, újabbnál újabb veszélyforrásokról beszélgetnek egyrészt a diákokkal, délutánonként pedig a szülőkkel, kiemelve azon magatartásbeli változásokat, amelyekre oda kell figyelniük a kiskamaszok esetében. A csütörtöki nap témája a családon belüli erőszak lesz, a pénteké pedig a biztonságos közlekedés, és ezen belül délelőtt a Kossuth-kertben a kisebbeket célzó, a közlekedési szabályok betartásának fontosságáról szóló foglalkozás lesz, délután pedig az egyik sofőriskolában az ittas/tudatmódosító szerek hatása alatti vezetés életveszélyességét taglalják.
Szabó Kinga Mária