Sport

Egyre népszerűbbek a Szatmár-Ferencváros együttműködés programjai

2015.08.21 - 15:46

Szeptembertől 40 edző kezdi el a munkát a Szatmár-Ferencváros együttműködés keretében, amelyet immár 27 polgármesteri hivatal és helyi önkormányzat támogat a határ minkét oldalán — mondta lapunknak Kiss Zoltán.

A szatmári projektvezető többször is hangsúlyozta, hogy ez egy civil program, amelynek egyik célja a csapatépítés. Ezt szolgálta az edzőtovábbképzés is, amelyet az elmúlt héten rendezett a Ferencváros a Népligetben, és amelyen húsz fiatal testnevelőtanár és edző vett részt. Mint arról beszámoltunk, a jelenlevők fontos szakmai pilléreket kaptak olyan edzői nagyságoktól, mint Elek Gábor, Kovács Attila, Simics Judit, Pádár Ildikó, Fiedler Erika, Szarka Éva, Őze Beáta, Schill-Bene Lilla és Vérten Orsolya. Nekik összesen több mint ezer válogatottságuk van a magyar nemzeti együttesnél, az éremgyűjteményeiket pedig megannyi hazai és nemzetközi medál gazdagítja. A már-már világklasszisoknak számító egykori kézilabdázók edzésmunkáját a kontinens legjobbjai közé sorolt Fradi utánpótlás csapata segítette.

„Az edzőképzésen résztvevők majdnem mindegyike Fradi-szurkoló, amely egy pluszt jelent abban, hogy teljes lélekkel vihesse végig ezt a programot” — mondta Kiss Zoltán, aki hangsúlyozta, hogy a szakmai képzésen a legapróbb részletekig mutatták be és magyarázták a mozdulatokat a szakemberek. „Sok olyan szituációt láthattak a fiatal edzők, amelyekkel még nem találkozhattak” — mondta a projektvezető, majd hozzátette, Jeney Zsolt Ákos, az FTC–Rail Cargo Hungaria női kézilabda szakoszályelnöke is fogadta a vendégeket, aki közvetlenségéről tett tanúságot. „Van mit tőle tanulni, hiszen egy vérbeli profi klub-, sport- és cégvezető ember” — nyilatkozta Kiss Zoltán. Így a résztvevők betekintést nyerhettek a sportszervezési háttérmunkába is. „Én annak nagyon tudok örülni, hogy a Fradi igazán komolyan gondolja ezt a programot. Nem akarják »ellopni« a gyerekeket, ők csak közreműködnek, segítenek, hogy egészségesen fejlődjön és sportoljon a gyerek. Ha van, akkor 1–2 tehetségnek még az is megadathat, hogy felvegyék a nagy csapathoz. De a legfőbb cél a sportolás, mert ha felnőttként majd nem is fog többé kézilabdázni, de legalább szeretni fogja a sportot” — vélekedik Kiss Zoltán.

Körülbelül 360 gyerekkel indult a Szatmár-Ferencváros együttműködés, de most további tíz edző csatlakozott a programhoz, így szeptembertől legalább négyszáz, 7 éven aluli gyerek kapcsolódik be a szivacskézilabda-képzésbe.

Kiss Zoltán végül hangsúlyozta, hogy egy ilyen civil kezdeményezés nem nélkülözheti a szponzorok segítségét, de mindezt csak akkor, amennyiben ez törvényes úton történik. „Nem eshet folt sem a program, sem a Fradi nevén. Szeretnénk, hogy ez a program példaértékű legyen mások számára” — mondta a szatmári projektvezető.