Egyre nehezebb: kiszenvedett pontok Kolozsvárról

2022.03.20 - 14:26

Az alapszakasz 26. fordulójának meccsén a hazaiak az elején vezettek (3–0, 5–3), majd a 4. percben Taylor Sparkle találata után mutatott először szatmári vezetést az eredményjelző (5–7). A kolozsváriak egyszer még fordítottak (10–9), de az első negyedet sikerült behúzza az SZVSK (12–14).
A nagyon gyenge játék ellenére a 13. percig sikerült kilenc pontot tenni a két csapat közé (12–21), de a kolozsvári „zebrák” innen is feljöttek egy pontra (17. perc, 25–26). Ekkor Sparkle és Miljana Dzombeta megrázta magát, és visszatette a kilenc pontos fórt (25–34), amiből Makeda Nicholas még faragott kettőt a szünetig (27–34).
Fordulás után csak fél percig gondolhattuk úgy, hogy végre feltámad az SZVSK (27–37), de Dzombeta triplája után Fodor Márta távoli dobást, a korábbi meccseken remekelő Katarina Vuckovic szabaddobásokat hibázott, Sparkel, Dora Ardelean, Dzombeta és Biszák Boglárka is elajándékozta a támadási lehetőséget. Szerencsére nem tudta kihasználni az ellenfél ezeket a hibákat, így legtöbb öt pontra tudtak felzárkózni (36–41). Azok, akik az előbb hibáztak, a 31. percig egy tizenhat pontos előnyt hoztak össze (38–54). Az utolsó negyedről viszont nem is kéne beszélni, ugyanis olyan volt a játék, mintha két amatőr csapat lett volna a pályán. Hibát hibára halmoztak mindkét oldalon, percekig pontokat sem szereztek, és bár a 36. percben huszonkettővel vezetett az SZVSK (38–60), az utolsó négy percben csak a kolozsváriak két találatát jegyezhettük, így 42–60-as eredménnyel zárult a mérkőzés.
Szerdán játssza az alapszakasz utolsó mérkőzését az SZVSK, Bukarestben, a Rapid vendége lesz. Ez még a könnyű meccsek közé sorolandó, viszont áprilisban indul a rájátszás, nem lesz sok ideje a csapatnak a pihenésre.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, 26. FORDULÓ

Kolozsvári Universitatea – Szatmárnémeti VSK 42–60 (12:14, 15:20, 11:18, 4:8)

Kolozsvár (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Khiana Johnson (3/3/4), Makeda Nicholas (8/8/1), Alexandra Uiuiu (10/3/4), Amira Al Ash Hab (2/5/1), Taneka Rubin (13/7/2) – Bianca Mihășan, Laura Bota (4/0/1), Binca Stoica (2/1/0), Miruna Rus (0/2/0). Vezetőedző: Iannis Koukos.

Szatmár (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (10/4/8), Dora Ardelean (0/5/2), Taylor Sparkle (17/9/1), Katarina Vuckovic (14/17/1), Biszák Boglárka (5/5/0) – Szmutku Renáta, Kiara Nicole Quinones Noa (0/1/0), Fodor Márta (12/2/0), Paloma Cucu (2/1/1). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.