Egyre közelebb a finálé

2018.04.09 - 17:12

Magabiztos, látványos győzelmet aratott pénteken a VSK női kosárlabdacsapata a bajnoki elődöntő első mérkőzésén. Ha a csütörtöki meccset is behúzzák a lányok, biztosan döntősök.

A szezon legjobb meccsét játszotta pénteken a Marius Dobă vezette Szatmárnémeti VSK csapata. Az ellenfél a Brassói Olimpia volt. A bajnokság idei kiírásában a VSK három alkalommal találkozott pénteki ellenfelével. A hatodik fordulóban 83-69-re győztek a szatmáriak, a brassói kiszálláson nyolcpontos vereséget szenvedett a szatmári csapat, ugyanis a 15. fordulóban 70-62-re nyert az Olimpia. Legutóbb az első öt csapat párharcában pedig újabb szatmári győzelem született. Bár jobban kezdett, az Olimpia nem bírt a szatmári alakulattal. Két perc után 4-0-ra vezettek a vendégek, de Taneisha Harrison és Porchia Green három pontosával megfordult az állás. Innentől kezdve a hazaiak nem engedték ki a kezükből az irányítást. Marina Sfîrlea távoli dobásával a VSK 23-13-ra hozta az első negyedet. A második negyedben a szatmáriak szinte végig tartották a tízpontos különbséget, de a negyed végére a brassóiak teljesen összeomlottak, és félidőre 23 pontos hátrányba kerültek, a VSK ugyanis 52-29-re vezetett az első két negyed után. A harmadik negyedben a VSK kicsit visszavett, és „mindössze” 5 ponttal tudta hozni a negyedet, de az összeredményt tekintve így is magabiztosan vezettek a hazaiak. (76-48). Dobă lányai az utolsó negyedben ismét rákapcsoltak, és a második legeredményesebb játékrészt produkálták, hiszen a Both Katalin sportteremben helyet foglaló 200 néző még újabb 25 pontszerzést láthatott, ami azt jelentette, hogy a VSK idén először 100 fölé a pontok számában egy mérkőzésen. A pénteki találkozón összesen 10 szatmári kosaras iratkozott fel a pontszerzők listájára, ami szintén rekordnak számít a szezonban. Fontos adat továbbá az is, hogy a játékoslapon szereplő összes kosárlabdázó szerephez jutott a mérkőzésen a VSK kispadjáról. A szatmári csapat 101-60-ra nyerte a meccset, A brassóiaknak már csak egy esélyük maradt, ha a finálét akarják, győzniük kell csütörtökön, a visszavágón. Ha megteszik, újabb mérkőzés vár rájuk Szatmárnémetiben, melyen a VSK ismét favoritként indulna. A mindent eldöntő találkozót, ha lesz ilyen, április 15-re írta ki a Román Kosárlabda Szövetség (FRB). A legeredményesebb szatmári kosaras Taneisha Harrison volt 16 ponttal. A VSK egyébként a találkozó utolsó perceiben csak román játékosokkal szerepelt, közülük három szatmári származású: Oláh Andrea, Szmutku Renáta, Kádár Annamária.

Szatmárnémeti VSK: Taneisha Harrison – 16 pont, Brittany Janelle Denson – 14 pont, Andra Mandache – 14 pont, Marina Șolopova – 14 pont (12 pontos passz), Porchia Green – 13 pont, Alexandra Uiuiu – 10 pont, Oláh Andrea – 7 pont, Andreea Lazăr – 6 pont, Kristina Baltic – 4 p, Marina Sfîrlea – 3 pont, Kádár Annamária, Szmutku Renáta. Edző: Marius Dobă. A visszavágót csütörtökön 18 órától redezik Brassóban. Az elődöntő másik meccsén a Sepsi szintén magabiztos győzelmet aratott a Kolozsvári „U” ellen, a szentgyörgyiek 97-69-re nyertek hazai pályán. Az 5-8. helyért vívott párharcban: Alexandria CSBT – Gyulafehérvári CSU 98-64, Aradi ICIM – Temesvári SCM 57-65.