Szatmárnémeti

Egymillió forintos bővítés

2018.02.07 - 08:00

A Hám János Római Katolikus Teológiai Líceumban beindított szakirányú oktatásnak köszönhetően pénteken egymillió forint értékű adományt kapott az intézmény az oktatási laboratóriuma eszközparkjának bővítése céljából.

Az amerikai egyesült államokbeli National Instruments (NI) vállalat társadalmi felelősségvállalási irányelveivel összhangban az NI Hungary Kft. szervezésében évente több mint 128 iskola mintegy négyezer diákja vesz részt az NI Mentor Programban. A 2009 óta zajló képzés célja, hogy bővítse a diákok ismereteit a természettudományok terén, illetve megfelelő gyakorlati tapasztalatokat nyújtson számukra annak érdekében, hogy felfedezhessék, az elméleten és a szimuláción túl valóban mit is jelent a mérnöki tevékenység. Az amerikai cég debreceni leányvállalata hat évvel ezelőtt határozott úgy, hogy a határon túli iskolákba is elviszi robotoktatási programját. Ennek folytán került be a programba a szatmárnémeti Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum is három évvel ezelőtt.

Mivel a Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum 2017 szeptemberétől 3 éves szakmunkásképző, elektronika és automatizálás területére szakosodott osztályt indított el, az NI Hungary Kft. mostani adományozása révén az iskola oktatási laboratóriumának eszközparkját bővítik. Az adományozás összértéke megközelíti az 1 000 000 Ft-ot.

Az adományt február 2-án, debreceni sajtótájékoztatóján adta át a cég városunk iskolájának Ádámkó István igazgató és Csapó-Ilyés Attila aligazgató jelenlétében.

Ádámkó a debreceni sajtótájékoztatón köszönetet mondott az értékes adományokért, és elmondta, hogy amikor a szakirányú oktatás beindítása mellett döntöttek az iskolában, döntésükben közrejátszott az NI Mentor Program hatása is. A várakozásoknak megfelelően pedig nagy sikere is van az elektronika és automatizálás területére szakosodott osztálynak. Csapó-Ilyés Attila aligazgató elmondta, hogy a képzésben harminc diák vesz részt, de ennél jóval nagyobb rá az igény. A tanulók közül már sokan elsajátították az NI világszerte alkalmazott LabVIEW szoftverén alapuló grafikus programnyelvet, amely az ikonok kombinálása révén egyszerűbb módon teszi lehetővé igen bonyolult parancssorok megírását is.